Adriadekor.sk

Blog » Vlašské orechy a ich účinky na zdravie

| Prečítané: 1023x

Príjemné pondelkové ráno!

Vlašské orechy, ktoré sú bohato rozšírené i na našom území majú čo ponúknuť nášmu telu. Ich výživná hodnota je taká vysoká, že presahuje výživnú hodnotu hovädzieho mäsa. 
Vedeli ste že?
- Sú bohatým zdrojom kvalitných zdravých tukov, a to najmä polynenasýtených mastných kyselín. Tieto chutné olejnaté semená človeku doplnia aj cenné omega 3 mastné kyseliny, ktoré majú význam pre naše srdce i mozog. 
- Okrem toho sú vo vlašských orechov zastúpené i mnohé minerály, stopové prvky a vitamíny. Vďaka pár kúskom chutných semien telu doplníte mnohé vitamíny skupiny B aj vitamíny C a K, draslík, mangán, železo, fosfor či horčík.
- Pravidelnou konzumáciou vlašských orechov môžete prispieť k zníženiu rizika rozvoju infarktu, aterosklerózy či iných vážnych srdcovo-cievnych ochorení.
- Chutné jadrá orecha kráľovského napomáhajú udržiavať vhodnú hladinu cukru v krvi, respektíve pomáhajú s jej znižovaním. 
- Zabudnúť nemôžeme i na to, že vlašské orechy pozitívne vplývajú na kvalitu kože, a to vďaka mnohým látkam, ktoré obsahujú. Sú napríklad zdrojom dôležitého vitamínu E, ktorý napomáha chrániť pokožku pred škodlivým vplyvom voľných radikálov.
- Nenasýtené tuky slúžia na čistenie ciev a chránia srdce. Vitamín A podporuje zrak. 
Využitie vlašských orechov
Vlašské orechy sa používajú nielen do koláčov, zákuskov, krémov, rozličných plniek, či ako chrumkavá pochúťka k vínu. Využívajú sa aj v modernej kuchyni každého skvelého kuchára. Primiešať ich môžete do omáčky, k mäsu alebo aj do šalátov. Dokonca sa dajú použiť aj na rozličné dekorácie alebo na vyniknutie celkovej chuti daného jedla.
Orechy môžete jesť samé alebo si ich môžete pridávať do jogurtov, šalátov a takto si spraviť zdravý snack. Výborné sú aj orechy s medom a jablkom. Ak sa pridajú do ovsených vločiek, pripravíte si zdravé raňajky. 
Čerstvo vylúpané sú najlepšie. Olúpané by ste mali skladovať vo vzduchotesnom vrecku a po otvorení rýchlo skonzumovať. Inak zatuchnú.
Uterák a osuška BRICK
Moderný interiér, najmä ten podkrovný bude milovať vzor pripomínajúci stavbu tehál, ktorý je stále veľmi populárny. Vynikajúca kvalita zo 100% bavlny a vyhľadávané tlmené farby od bielej cez odtiene sivej až po čiernu. Vaša kúpeľňa bude mať štýl! Kolekcia prekvapí svojou úžasnou mäkkosťou a absorpciou vody, taktiež ma certifikát kvality Oeko Tex. V kolekcii postupne pribúdajú aj ďalšie nové farby. Najaktuálnejšia novinka je moderná bordová farba.
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.