Adriadekor.sk

Blog » Vodu z ryže nevylievajte !!!

| Prečítané: 294x

Príjemné pondelkové ráno!

Táto zakalená biela kvapalina je bohatá na sacharidy, predstavuje výborný zdroj energie a je bohatá na vlákninu, ktorá podporuje pravidelnú stolicu. Stimuluje rast prospešných črevných baktérií a celkovo zlepšuje trávenie. Ryžová voda je plná vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktoré sú potrebné pre krásne vlasy a pleť.
Vlasy
Vzhľadom na prítomnosť sacharidu nazývaného inozitol, ryžová voda má schopnosť posilňovať, udržiavať pružnosť a znižovať povrchové trenie vo vlasoch. Môže sa použiť ako vlasový oplach, kondicionér alebo šampón. Dodá lesk a dopomôže k silným a zdravým vlasom!
Ako ju používať: Môžete ju použiť ako posledné opláchnutie po šampóne. Nalejte vodu na vlasy, masírujte pokožku hlavy a následne opláchnite čistou vodou. Používajte raz alebo dvakrát týždenne. Ak chcete získať viac výživy, môžete ju nechať vo vlasoch 10-15 minút a opláchnite ako obvykle.
Koža
Ryžová voda obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sú skvelé pre vašu pokožku. Je to tiež veľký antioxidant vďaka prítomnosti kyseliny ferulovej. Môže byť použitá ako čistiace tonikum na pleť, aby sa minimalizovali póry. Ryžová voda funguje ako zázrak! Očakávajte pružnú pleť po jej pravidelnom používaní. Môže byť tiež použitá na liečbu akné, pretože má schopnosť liečiť pokožku. Taktiež podporuje liečbu ekzému, upokojuje podráždenú pokožku a spálenie od slnka. Môžu za to protizápalové vlastnosti vody. Studená ryžová voda pomôže uzdraviť poškodenú pokožku a rýchlo ju zotaví! 
Ako ju používať: Vezmite si vatový tampón nasiaknutý vodou a naneste ju na tvár, ak ju chcete použiť ako čistiaci  toner. Môžete ho dokonca naliať do prázdnej fľaše s rozprašovačom a priamo rozstrekovať zmes na tvár.
Prospeje aj rastlinám, nielen vám!
Voda z ryže obsahuje množstvo látok, ktoré poslúžia ako prírodné hnojivo na kvety. Spomenieme hlavne dusík, draslík, fosfor, ktoré zabezpečia kvetom potrebnú výživu. Jednoducho nechajte vychladnúť vodu z uvarenej ryže a používajte ju na zalievanie kvetín 2x do týždňa. Pamätajte však na fakt, že pre kvety sa nehodí osolená voda, preto sa pri varení ryže skúste vyhnúť jej soleniu.
Aké účinky má pre naše zdravie?
Voda z varenej ryže sa používa aj na liečbu hnačky a účinne tiež reguluje telesnú teplotu. Všeobecne sú známe jej blahodárne účinky pri žalúdočných komplikáciách a liečbe nepríjemných brušných viróz. Navyše, dokáže povzbudiť organizmus a dobiť potrebnú energiu lepšie ako káva. V krajinách ďalekého východu považujú ryžu a rovnako aj vodu z ryže za kľúč k zdraviu, dlhovekosti a prirodzenej kráse.
Väčšina z nás nepije vodu, v ktorej sa varila ryža. Jednoducho ju po dovarení vylejeme do umývadla. To je však chyba, ktorú robíme, lebo si nie sme vedomí jej vynikajúcich účinkoch na naše telo.
Ryžová voda je plná sacharidov, čo znamená energia. Ľudské telo potrebuje sacharidy na výrobu energie. Jeden pohár ryžovej vody hneď zrána je skvelý spôsob, ako začať deň. Vodu z ryže môžete piť vždy aj vtedy, keď sa cítite unavení alebo, keď máte málo energie.
FLANELOVÉ OBLIEČKY
Vonku sa ochladilo a nastal čas vymeniť návliečky za teplejšie. Flanelové obliečky sú vďaka 100% bavlne sú tou správnou voľbou. Vyhľadávane sú pre ich PRÍJEMNÝ, MÄKKÝ materiál, ĽAHKOSŤ a HREJIVÚ  štruktúru. Teraz aj niekoľko krásnych nových vzorov.
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.