Adriadekor.sk

Blog » Páli vás záha?? Toto vám môže pomôcť...

| Prečítané: 639x

Príjemné pondelkové ráno!

Pálenie záhy sa prejavuje pocitom pálenia od žalúdka až do krku a horkou chuťou v ústach. Pálenie spôsobujú okrem potravín aj zlé stravovacie návyky a to hlavne rýchle skonzumovanie potravín, fajčenie po jedle ( nikotín uvoľňuje žalúdočný zvierač), nesprávne držanie tela pri jedle, nedostatok pohybu atď.
Potraviny , ktoré sú najčastejším spúšťačom pálenia záhy:
Alkohol, predovšetkým víno, mlieko, káva, čokoláda, vyprážané a ťažké jedlá, pikantné a kysnuté jedlá, čerstvé pečivo. Na pozore by sa mali mať tehotné ženy. U tehotných sa prejavuje pálenie záhy aj pri akejkoľvek snahe o zdravé stravovanie a zdravý životný štýl. V prípade tejto nepríjemnej choroby netreba hneď siahať po tabletkách. Často týmto nepríjemným stavom dokážu napomôcť aj bylinky.
Ako si pomôcť bez tabletiek:
Ak vás už záha páli, máme niekoľko praktických tipov, ako sa bolesti zbaviť. Môžete napríklad vypiť pohár obyčajnej vlažnej vody, dôkladne požuť pár kúskov mandlí bez šupky či vypiť čaj z valeriány,anízu, alebo zázvoru. Pomáha aj požuť kôru z chleba, vypiť vodu s lyžičkou sódy bikarbóny,žuť žuvačku bez príchute, alebo piť šťavu z aloe vera. Vyhýbajte sa tiež tlaku na žalúdok – necvičte, dýchajte pokojne, uvoľnite si opasok a najmä ostaňte za každú cenu vo vzpriamenej polohe. Ľahnite si až neskôr.
Kedy navštíviť lekára?
Väčšina ľudí rieši tento problém zmenou životného štýlu v kombinácii s osvedčenými radami. Kedy to už nestačí a problém je vážnejší? Ak cítiš pálenie záhy minimálne 2 x týždenne a dlhšie ako 1 mesiac v sprievode kyslej a horkej chuti v ústach, vracania alebo grgania, určite neváhaj a navštív lekára. Časté pálenie záhy môže totiž viesť k dlhodobým problémom, ako napríklad k zápalu pažeráka.
Nová farba v obľúbenej kolekcii uterákov.
Bella je kolekcia uterákov a osušiek s krásnymi kvetmi v bordúre. Predstavujeme módne farby, ktoré sú harmonickým tímom a perfektne sa kombinujú.Jedinečnú kvalitu poskytuje microbavlna, z ktorej kolekcia je vyrobená. Táto kolekcia je teraz doplnená o elegantnú čiernu farbu
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.