Adriadekor.sk

Blog » Škrupinky z orechov nevyhadzujte !!

| Prečítané: 502x

Príjemné pondelkové ráno!

Oriešky po celé stáročia pomáhajú s rôznymi neduhmi. Okrem samotných plodov, ktoré sú primárnym zdrojom energie pre srdcové bunky, znižujú riziko infarktu a zlepšujú duševnú výkonnosť, stoja za zmienku i orechové listy a škrupinky.
Niekoľko skvelých tipov:
Vybielia zuby
Tento trik poznali už naši predkovia! Je jasné, že pravidelné čistenie zubov pomáha udržiavať zuby v dobrom stave. Chrup je zdravý a bez zubných kazov. Skúste pridať do zubnej pasty orechové škrupiny rozomleté na prach. Perfektne odstránia zubný povlak a časom aj vybielia zuby. Netlačte však príliš zubnou kefkou, aby ste si nepoškodili zubnú sklovinu. 
Vyčistia pleť
Odteraz budú orechové škrupiny súčasťou kozmetickej taštičky. Pridajte drvené škrupiny do čistiaceho gélu či iného prípravku, ktorým si pravidelne čistíte pleť. V priebehu pár sekúnd máte k dispozícii peelingový prípravok, ktorý vám hĺbkovo vyčistí póry a ozdraví pleť. Výsledkom bude krásna zdravá pleť, ktorá je zbavená nečistôt od make-upu. Pozor však na okolie očí, ktoré je jemnejšie. 
Zmiešať ich môžete napríklad s kokosovým olejom a potom následne použiť v sprche práve ako telový peeling.
Proti šedinám
Odvar z škrupín je úžasný na premývanie vlasov. Môžete si ho pripraviť z 12 orechov a pollitra vody. Škrupiny umyte a zalejte teplou vodou. Nechjate odstáť 4 hodiny a po uplynutí ešte polhodiny povarte. Dolievajte vodu, ktorá sa odparuje tak, aby po scedení ostalo pollitra nápoja. Vašej hrive dodá silu, no pomôže aj tým, ktorí majú problémy s vypadávaním vlasov. Dokonca dokáže vrátiť vlasom šedivú farbu. 
Spravte si zábal na vlasy! Rozdrvte škrupiny z 15 orechov na prášok a pridajte extra panenský olivový olej a kvapku vody. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť polhodinu. Potom umyte a tešte sa zo žiarivých vlasov. 
Skvelý tip – čaj z orechových škrupiniek

Trápi vás silný kašeľ? Skúste okrem osvedčeného zázvoru vyskúšať aj odvar z orechových škrupiniek. Namočte škrupiny na 12 hodín do vody a nechajte ich lúhovať. Následne vodu spolu so škrupinami v nej povarte a sceďte. Odvar pite niekoľkokrát denne, najlepšie vlažný. Mnohí si ho zvyknú prisladiť medom (až po vychladnutí!). Čaj rozpúšťa hlieny a výrazne sa vám  uľaví najneskôr do dvoch dní.

S čím pomôžu listy orecha?

- Odvar z listov orecha je známou prísadou kúpeľov, keďže silný odvar zmierňuje potenie nôh.

 Mladé sparené listy sa zas využívajú pri hnisaní kostí a ďalších kostných ťažkostiach.

- Zábal z listového odvaru posilňuje vlasové korienky a čistí vlasovú pokožku

- Listy orecha sa hodia na ťažko hojace rany, opuchliny, vyrážky, tvrdé vredy.

- Zápar z orechových listov je vhodné aplikovať aj pri očných zápaloch, angíne a zdurených lymfatických uzlinách.

- Liečia sa nimi chrastavé ložiská na hlave a pri nechtoch.

- Silný zápar z orechových listov je výborným prostriedkom pri opätovne sa vyskytujúcich všiach.

Nové vzory FLANELOVÝCH OBLIEČOK

Flanelové obliečky sú v posledných rokoch veľmi obľúbené v našich spálniach. Flanel je hrejivý preto sú tieto obliečky obľúbené hlavne teraz v chladnejších mesiacoch. Flanelové obliečky sú vyrobené zo 100%-nej bavlny, ktorá je počesaná a tým je táto latka trošku "chlpatejšia". Okrem týchto vzorov máme aj dalšie ktoré si môžte objednať tu. 

Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovarTeraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky