Adriadekor.sk

Blog » Skvelý citrónový olej

| Prečítané: 413x

Príjemné pondelkové ráno!

Citrón je známy ako silný aromatický, masážny a vnútorný čistič, ktorý sa dá použiť na doplnenie mnohých ďalších olejov. Rozptýlenie citróna v miestnosti môže vyčistiť vzduch a veľmi pekne zdvihnúť náladu. Môže sa tiež použiť na povrchy v celom dome ako netoxtický čistič. 

Niekoľko tipov ako využiť citrónový olej
1) Skvele dezinfikuje
Citrónový esenciálny olej dezinfikujte všetky povrchy. Pridajte pár kvapiek citrónového oleja do sprejovej fľaše spolu s vodou a zaútočte na všetky baktérie, ktoré sú vo vašom okolí. Vyčistite si stoly, kuchynské linky, všetky povrchy nábytku. Pre zosilnenie účinku môžete do bez-chemického čistého prípravku pridať pár kvapiek octu.
2) Ochráňte čerstvosť ovocia
Použite citrónový olej v spreji na čerstvo nakrájané ovocie - aby ste ho uchovali čo najdlhšie čerstvé.
3) Skvelý pre dýchacie cesty
Uvoľnite si dýchacie cesty! Keď pridáte do zvlhčovača pár kvapiek citrónového oleja, je to tá najlepšia cesta proti nádche, chrípke a iným ťažkostiam horných ciest dýchacích.
4) Škriabe vás v krku?
Pridaním pár kvapiek citrónového esenciálneho oleja do teplej vody s trochou medu vám pomôže zmeniť ten nechutný škriabavý pocit vo vašom hrdle, pomôže spomaliť škaredé prechladnutie a znížiť teplotu. Citrónový olej zabíja baktérie aj vírusy.
5) Na opary
Keď máte opar na perách, ktorý budí nežiaducu pozornosť, pokvapkajte ho pár kvapkami citrónového oleja.
6) Zbavte sa plesne
Citrónový olej je výborný na nechty, a pomôže zbaviť sa nechtovej plesne.
7) Pre lepšiu náladu a zníženie nervozity
Zastavte nervozitu. Keď skombinujete citrónový olej spolu s levanduľovým, zistíte, že sa cítite menej napätí, v lepšej nálade, odhodlaní na nové činnosti a hlavne sa cítite fakt dobre .
8) Zbaví vás pocitov nevoľnosti
Ak hľadáte spôsob, ako sa zbaviť pocitov nevoľnosti, zvlášť v období tehotenstva, kedy zažívate ranné nevoľnosti, je pre vás citrónový olej dobrou voľbou ako ochranca pred nevoľnosťou. Stačí citrusový esenciálny olej nakvapkať do vašej aromalampy či difuzéru. Vdychovanie svieža vôňa vás preventívne chráni pred pocitmi nevoľnosti a vracaním.
Ako si urobíte tento citrónový olej doma?
Čo budete potrebovať?
citróny (ideálne také, ktoré neboli chemicky ošetrené),
kvalitný olej lisovaný za studena (môže to byť panenský olivový, ale môžete i iný),
strúhadlo
malý pohár s viečkom
Postup:
Citróny umyjeme a starostlivo vysušíme. Z kôry citrónov opatrne ostrúhame žltú vrstvu, ktorú preložíme do vyvareného pohára. Všetko potom zalejeme vybraným olejom tak, aby zakryl kôru, zaviečkujeme a na tri až štyri týždne odložíme na slnečnejšie miesto . Každý deň nádobu dvakrát mierne pretrepeme a nakoniec už len hotový citrónový olej prelejeme do vyvarenej fľaštičky a uskladníme.
V našich predajniach TIS v Starej Ľubovni si môžte zakúpiť čerstvé citróny a pripraviť si tento skvelý olej a okrem ovocia a zeleniny kúpite aj naše skvelé syry teraz aj on-line na stránke www.tis.sk
Kúpeľňové predložky
Kúpeľňová predložka je jedinečný produkt pre vašu kúpelňu. Keď vystupujeme v kúpeľni z vane či zo sprchovacieho kúta, je veľmi príjemné šliapnuť na mäkkú a teplú kúpeľňovú predložku. Sú vyrobené z veľmi dobrej priadze, ktorá je mäkká a prispôsobivá k nohám. 
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.