Adriadekor.sk

Blog » Čo robiť ak vyperieme servítku?

| Prečítané: 586x

Príjemné pondelkové ráno!

Hotovú pohromu spôsobí papierová vreckovka zabudnutá vo vrecku. Celá várka bielizne je pokrytá drobnými útržkami papiera a žmolkami z nej. Ako sa žmolkov zbaviť,aby prádlo ostalo v pôvodnom stave sa dozviete v dnešnom článku.

Zopár tipov:
- Ak ide o syntetický materiál, kúsky strasiete niekoľkými prudkými pohybmi. Na bavlne a úpletoch, najmä na tmavých mikinách a teplákoch, sa už biele chumáče a chĺpky budú držať „ako kliešť“. Všetkú postihnutú bielizeň preberte, oberte z nej ručne najväčšie kúsky rozmočenej a roztrhanej papierovej vreckovky. Potom všetkú bielizeň ešte raz vyperte a niekoľkokrát vypláchajte. Zbavíte sa ďalších kúskov z papierovej vreckovky. Stačí program s rýchlym pláchaním na studeno.
- Najprv by ste mali vyčistiť nielen bubon práčky, ale aj priestor v tesniacich gumách, kde často priľnú ďalšie kúsky vreckovky. Neporiadok by sa potom uvoľňoval aj do ďalšej várky bielizne. A to predsa nechcete. Dobré je určite tiež skontrolovať a prípadne vyčistiť filter, pretože by sa mohol nejakým kúskom upchať a vracať žmolky späť do bubna.
- Ďalším skvelým pomocníkom, ktorý vám s nepríjemnou udalosťou pomôže, je sušička na bielizeň. Ďalšie množstvo papierových žmolkov by mal pochytať filter sušičky.
- Posledná vec, ktorá pomôže v boji s otravnými a nevhodnými kúsočkami vreckovky je lepivý valček, ktorý sa používa pre zachytenie chlpov z domácich miláčikov a ďalších nečistôt. Ak nemáte valček, dobre vám ho tiež poslúži lepiaca páska.
Pripravte svojich najmenších do škôlky a školy !!!
Krásne detské uteráčiky a osušky, posteľné obliečky na posteľ aj do postieľky nájdete na našej stránke www.adriadekor.sk
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.