Adriadekor.sk

Blog » Kokosový olej a jeho účinky

| Prečítané: 336x

Príjemné pondelkové ráno!

Kokosový olej bezpochyby patrí medzi potraviny s vysokým podielom prospešných látok pre organizmus a je vhodnou súčasťou zdravej výživy.
Je vhodný nielen na konzumáciu, ale aj na vonkajšie použitie. Pomôže hlavne tým, ktorí sú v procese chudnutia, pričom mali problém s vysokou nadváhou a potrebujú spevniť pokožku.
Na suchú pleť
Veľmi účinný je pri starostlivosti o pokožku. Dokáže zázraky na suchej pleti či podráždenej pokožke po holení. Kokosový olej dokonca pomáha pri liečbe ekzému. Vysoký obsah prírodných látok v ňom zabraňuje starnutiu pokožky a je vhodný aj pre jemnú detskú pokožku.
Žiadne vrásky
Jedna z najlepších výhod kokosového oleja je to, že jeho používaním si zabezpečíte krásnu pleť bez vrások. Vrásky často vznikajú najmä u dehydrovanej pleti a keďže kokosový olej je dostatočne hydratačný, tak vám pomôže predísť ich vzniku. 
Postará sa o vaše ruky
Úžasný píling vytvoríte zmiešaním kokosového oleja s kryštálovým cukrom. Zmes si naneste a vmasírujte do rúk, čím ich zároveň hydratujete. Nezabudnite si následne ruky umyť, aby ste sa zbavili zvyškov cukru.
Skvelý aj v kuchyni
Kokosový olej môžete použiť ako potravinu pri príprave pokrmov, napríklad do palaciniek či ovsenej kaše, ako náhradu masla alebo ho konzumovať len tak. Skúste kokosový olej na vyprážanie a vymeňte ho za ten klasický. Vydrží teploty až do 200 °C, takže sa nepripaľuje a neprská, navyše dodá vašim jedlám exotický nádych.
Vyčistí aj nerez
Vyskúšajte olej aj na vyleštenie a očistenie nerezových povrchov spotrebičov či umývadla.
Proti vŕzgajúcim pántom
Pomocou handričky naneste na pánty kúsok oleja a dvere budú ako nové. To isté platí aj v prípade, keď sa vám zasekávajú nožnice.
Lepidlo od etikety pôjde lepšie dole
Kokosový olej si poradí aj so zvyškami lepidla z etikiet. Naneste ho na lepidlo, vydrhnite miesto špongiu a opláchnite
Pomáha pri chudnutí
Pri pravidelnej konzumácie kokosového oleja je aj fakt, že pomáha predchádzať návalom hladu. Kokosový tuk má vyššiu energetickú hodnotu než sacharidy, a tak vás po konzumácii zasýti na dlhšiu dobu. Okrem toho nevyvoláva výrazné zvýšenie hladiny inzulínu v krvi, a tak pomáha predchádzať návalom hladu, čo tiež oceníte pri chudnutí.
TIP na záver
Najjednoduchší spôsob, ako konzumovať kokosový olej pravidelne, je pridať si lyžičku do rannej kávy. Týmto spôsobom nakopnete metabolizmus, vydržíte dlhšie sýti a nebudete mať nutkanie prejedať sa.
Plážové osušky
Ak chceme skombinovať pohodlie a moderný dizajn - máme tu praktické riešenie. Kolekcia plážových osušiek 2020 je tu pre vás, aby ste sa cítili príjemne a zároveň moderne.Osuška vám umožní pohodlne sedieť na piesku a pareo zakryje telo po okúpaní - zdôrazňujúc na štýl. Najkvalitnejšia látka - 100% bavlna - s hmotnosťou 215 g / m2 je zárukou pevnosti materiálu a vysokej absorpcie vlhkosti.Ľahká údržba, pohodlné použitie.Kolekcia pozostáva zo šiestich vzorov osušiek vo veľkosti 90 × 180 cm..
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.