Adriadekor.sk

Blog » Prečo by sme mali jesť jahody

| Prečítané: 370x

Príjemné pondelkové ráno!

Jahody patria medzi najbľúbenejšie a najrozšírenejšie plody v našich zemepisných šírkach. Pre svoju nezameniteľnú chuť, vôňu aj vzhľad zastupujú dôležité miesto v kuchyni. Nemenej dôležité sú aj pre naše zdravie a krásu, pretože sú cenným zdrojom vitamínov a minerálnych látok.
Účinky jahôd na naše zdravie 
Keďže obsahujú tak veľa živín, tak aj účinky jahôd na zdravie nebudú zanedbateľné. Ak máte tie správne jahody, Vaše telo sa môže tešiť na nasledujúce účinky:
- Majú detoxikačný účinok, obsahujú i vlákninu, ktorá napomáha očiste čriev a tým aj detoxikácii celého organizmu.
- Vďaka vysokému obsahu vitamínu C a antioxidantov napomáhajú posilňovať  imunitný systém a taktiež pôsobia ako prevencia proti rakovine
- Pôsobia protizápalovo (antiseptické účinky)
- Posilňujú srdcovo-cievny systém, jahody chránia srdce a cievy, nielen kvôli obsahu draslíku
- Jahody majú močopudný účinok, zlepšujú funkciu obličiek, zabraňujú zavodňovaniu organizmu
- Keďže obsahujú až do 90% vody, napomáhajú celkovej hydratácii tela, najmä počas horúcich dní
- Podporujú celkovú vitalitu tela, potláčajú únavu a malátnosť – osviežia jednoducho kedykoľvek.
- Vápnik dopĺňa živiny do kostí, zubov a podporuje rast vlasov a nechtov
- Železo zabezpečuje krvotvorbu, vhodný pri chudokrvnosti a anémii
- Jahody sa využívajú aj v kozmetike, pre pozitívne účinky na pleť. 
Sú dobré aj na chudnutie
Je to jedno z mála ovocí, ktorého sa nemusia obávať diabetici a ani jednotlivci, ktorí sa rozhodli pre redukciu svojej hmotnosti. Jahody majú veľmi nízky obsah prírodného cukru. Pre zmenu majú viac vitamínu C, ako pomaranče alebo citróny.
Obsahujú tiež kyselinu listovú, ktorá je dôležitá na stavbu nových buniek, kyselinu citrónovú a jablčnú, tieto pôsobia na tráviaci systém dezinfekčne.
Jahody sú bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú spomaľovať proces stárnutia a bojovať proti voľným radikálom, ktoré pochádzajú zo znečistenia a slnečného žiarenia.
Nová kolekcia uterákov  a osušiek LOVE NATURA
Táto kolekcia je pripravená pre všetkých milovníkov prírody. Atraktívny listový motív vytvára elegantný okraj, ktorý je inšpirovaný farbami prírody: zelená, béžová, moderná žltá, ale aj pre fanúšikov klasiky: béžová, krémová a šedá. Vďaka tomu sa Love Natura dokonale hodí do kúpeľní podľa súčasných trendov, ktorá im prinesie štipku originality. Výrobok sa vyznačuje mimoriadnou trvanlivosťou, savosťou a 100%-ná bavlna zaisťuje mäkkosť a jemný dotyk po kúpaní aj pre tú najcitlivejšiu pokožku.
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.