Adriadekor.sk

Blog » Droždie pre zdravie, ale aj krásu

| Prečítané: 146x

Príjemné pondelkové ráno!
Nevonia vábne, chutí ešte horšie. Napriek tomu netreba nad ním krčiť nos. Pekárske droždie v chlebe však dokáže oveľa viac ako len zasýtiť prázdny žalúdok. Droždie, ľudovo známe aj ako kvasnice, zázračne pôsobí aj na naše zdravie a má obrovský potenciál pre ľudstvo.
Účinky droždia
- V prvom rade má veľký vplyv na naše trávenie, odstraňuje nadúvanie, podporuje chuť do jedla. Obnovuje správne fungovanie čriev, podporuje vylučovanie, pomáha predchádzať zápche. Je vhodné na konzumovanie aj pre pacientov so žalúdočným vredom.
- Droždie taktiež podporuje správne fungovanie pečene a obličiek, znižuje produkciu žlče. Odporúča sa konzumovať liečiacim sa alkoholikom. Pomôže aj diabetikom, či ľuďom s cirhózou pečene.
- Neutralizuje niektoré kyseliny (kyselinu octovú, kyselinu mliečnu), ktoré môžu poškodiť tkanivá. Upravuje trávenie sacharidov.
Má aj protizápalové, regeneračné a hojivé účinky, priaznivo ovplyvňuje celý náš imunitný systém.
- Jeho pravidelná konzumácia sa prejaví aj v zlepšení stavu pokožky, môže pomôcť ľuďom so silným akné. Tiež podporí rast vlasov a pevnosť nechtov. Je užitočným pomocníkom pri prekonávaní únavy, nespavosti a depresívnych nálad.
Droždie ako prírodná kozmetika
Ak máte problematickú pleť, masku z droždia určite oceníte. Pomáha totiž veľmi účinne likvidovať baktérie, ktoré sú pôvodcom zápalov a nepekných vyrážok. Stačí, ak 1/2 kocky droždia rozmiešate v troche mlieka a túto zmes nanesiete na tvár. Nechajte pôsobiť 20-30 minút a potom jednoducho zmyte vodou.
Pre svieži vzhľad pokožky je dobré zmiešať kocku kvasníc s pár kvapkami citrónovej šťavy, pridajte lyžičku medu a 1 vaječný bielok. Hustejšiu zmes naneste na očistenú pleť, nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte vlažnou vodou, prípadne šalviovým odvarom. Pleť bude napätá a žiarivá.
Droždie ako hnojivo
Bohaté zloženie kvasníc je prospešné nielen pre ľudský organizmus ale aj pre rastliny. Ako ďalší jeho spôsob využitia mimo kuchyne je hnojivo.
Postup: rozmiešajte jednu kocku droždia (môže byť aj po záručnej lehote) v jednom litre vody a nechajte dva týždne kvasiť. Výslednú zmes ešte potom zrieďte troma litrami vody a vzniknú vám štyri litre výdatného hnojiva, ktoré môžete použiť doma na izbové kvetiny ako aj v záhrade na zeleninu a iné pestované rastliny.
Spôsob konzumácie
Droždie nájdete v lekárni, vo forme tabletiek ako doplnok stravy. Tým dáva prednosť najviac ľudí, pretože tak získajú živiny z kvasníc, pričom nepocítia kvasnicovú chuť, ktorá je mnohým nepríjemná.
Ak chcete konzumovať čerstvé droždie, môžete si ho zmiešať s vodou alebo mliekom. Ďalšou alternatívou je droždie v prášku. Piť ako nápoj ho môžete dva až trikrát denne po jedle. Na jeden pohár použite približne tretinu kocky droždia.
Neodporúčame vám kombinovať droždie s inými tekutinami!
Dekoračné vankúše
Oživia každý interiér a dodajú mu pocit domova svojím vkusným dizanom. Pre najmenšie ratolesti máme veľa nápaditých detských motívov, obľúbené postavičky a zvieratá. Vankúše majú nadýchanú mäkkú výplň a kvalitnú potlač. Takisto v ponuke čisté výplne na ktoré si môžte vybrať rôzne dekoračné obliečky jednofarebné, ale aj so vzorom.
Stále platí ak sa zaregistrujete na našej stránke, zadáte svoj e-mail a potvrdíte odber noviniek, tak získate automaticky zľavu 5% na všetok nezľavnený tovar. Teraz platí aj doprava ZADARMO bez ohľadu na sumu objednávky.