Adriadekor.sk

Blog » Ako vyčistiť pripálenu žehličku

| Prečítané: 336x

Príjemné pondelkové ráno!
Pripáleniny na žehliacej ploche bývajú najčastejším problémom, s ktorým sa už stretla určite každá gazdinka. Nesprávne zvolená teplota pri žehlení jemných tkanín alebo chvíľka nepozornosti majú za následok spálené miesta, ktoré nám neumožňujú pokračovať v žehlení. Radi vám poradíme, ako vyčistiť žehličku účinne a rýchlo tak, aby bola opäť ako nová.
Tu je zopár tipov:
1. OCOT
Azda najúčinnejším pomocníkom v domácnosti je ocot. A platí to aj v tomto prípade. Ako na to: na dno plechu alebo inej nádoby nalejete horúci ocot a priložíte vychladnutú žehličku. Pozor, namáčate iba spodok. Necháte chvíľu pôsobiť a vyutierate suchou jemnou handričkou.Tu zabijete dve muchy jednou ranou, keďže pri zohrievaní octu vyčistíte aj vodný kameň v kanvici.
2. ZUBNÁ PASTA
Niekto by povedal, ako môže pastou vyčistiť žehličku. Ale áno, aj to je možné. Návod: ešte teplý povrch zbavte väčších zbytkov pripálenín a nechajte vychladnúť. Na hrubšiu handričku naneste pastu a následnými krúživými pohybmi vyčistíte zvyšok nežiadúcej špiny.
3. PENA NA HOLENIE
Ďalší spôsob je použiť penu na holenie. Postup: na uterák naneste penu alebo gél na holenie, žehličku zohrejte na maximum a jemným tlakom nechajte pôsobiť na spodok žehličky. To, že sa vám bude z toho dymiť je normálne. Následne uterák položte na hranu stola alebo žehliacej dosky a v určitom uhle po nej prejdite niekoľkokrát až špina ostane na uteráku.
4.SOĽ
Nakoniec tu máme soľ. Spomíname ju ako poslednú, pretože odporúčame aj vám túto voľbu ako poslednú možnú v prípade, ak nič iné nezaberie. Je tu totiž riziko, že kryštáliky soli môžu spôsobiť škrabance na povrchu žehličky.
Návod: soľ nasypte na handričku v trochu väčšom množstve a zahriatou žehličkou prejdite po nej. Zakaždým ju ale utrite o noviny preložené cez hranu žehliacej dosky a dajte pozor,aby sa kryštáliky nedostali do naparovacích otvorov.
Tip na záver
Vďaka týmto postupom si ušetríte prácu do budúcnosti s čistením žehličky a predĺžite jej životnosť:
-Vždy po použití žehličky vylejte všetku vodu z nádržky.
-Žehličku skladujte na suchom bezprašnom mieste.
-Pravidelne žehličku čistite podľa inštrukcií v návode.
-Používajte destilovanú vodu, prípadne mäkkú vodu bez obsahu minerálov.
-Žehlite na rovnej ploche, používajte žehliacu dosku.
Žehličky s nepriľnavým povrchom a samočistiacou funkciou vám ušetria prácu a garantujú vyššiu životnosť.
Krepové návliečky
Sú vyrobené z bavlneného krepu, obľúbené pre ich TRENDOVÝ dizajn a vlastnosti ako VZDUŠNOSŤ, PRÍJEMNOSŤ, špeciálna úprava a NEKRČIVÝ materiál. Nieje potrebné ich žehliť, takže sa nestane že sa vaša žehlička pripáli..Viac na www.adriadekor.sk