Adriadekor.sk

Blog » Ako často treba vymienať posteľné prádlo?

| Prečítané: 620x

Príjemné pondelkové ráno!

Akokoľvek často ste navyknutí prať posteľnú bielizeň, dlhší čas ako jeden týždeň je dosť na to, aby ste ohrozili svoje zdravie. 
Raz za týždeň či raz sa mesiac?
„Ak sa sprchujete denne, stačí keď periny prezlečiete raz týždenne. Ale návliečky na vankúše by ste mali rozhodne meniť každý druhý deň. Dotýkate sa ich totiž tvárou aj vlasmi, v ktorých sa drží viac špiny ako kdekoľvek na tele. Sú doslova ako mop. Väčšina ľudí neperie obliečky na vankúše dostatočne často a robia chybu. Hromaždia sa v nich odumreté kožné bunky a vankúš býva hlavnou príčinou tvorby vyrážok.“
Rovnako „nebezpečné“ je spať v miestnosti, kde je teplo. Mnoho baktérií totiž rastie a rozmnožuje sa pri izbovej teplote, čo sa deje, ak je v miestnosti teplejšie. Mali by sme to brať do úvahy a obliečky meniť častejšie hlavne v lete. "Dobrým" signálom by mal byť aj zápach, ktorý z vankúša cítime. Navyše, odumreté časti, ktoré sa počas spánku, keď sa potíme, uvoľňujú z našej pokožky a tiež roztoče v perinách, nepridávajú nielen na zdraví, ale aj kráse. Výsledkom môžu byť  už  spomínané nepekné vyrážky.
„Čistá a voňavá posteľná bielizeň ja základom zdravého a komfortného spánku, preto je potrebné dbať na to, aby sa vymieňala často a ošetrovala podľa symbolov na etiketách. Posteľná bielizeň býva často z materiálov, ktoré nevyžadujú žehlenie a sú tak jednoduchšie na údržbu. Avšak aj žehlička ničí pri vysokých teplotách baktérie, preto je dobré najmä u alergikov a astmatikov bielizeň pre istotu prežehliť.
Výpredaj návliečok
Čistá a voňajúca posteľná bielizeň navodí pocit bezpečia a upokojujúcu atmosféru. Teraz na našej stránke www.adriadekor.sk si môžte kúpiť rôzne posteľné prádla v zľave až do výšky 50%.