Adriadekor.sk

Blog » Takto využijete ústnu vodu v domácnosti

| Prečítané: 672x

Príjemné pondelkové ráno!

Ústna voda dokáže okrem sviežeho dychu oveľa viac, ako ste si mysleli. Dokáže poslúžiť v domácnosti aj inak a naozaj užitočným spôsobom. A akým, to sa dočítate v dnešnom článku. Ústna voda je naozaj multifunkčný pomocník.
Čistí toalety aj podlahy
Antibakteriálne a čistiace vlastnosti ústnej vody môžete využiť aj na bežné čistenie. Dávajte si však pozor na čistenie parkiet – tie môže ústna voda poškodiť.
Na vyrážky aj akné
Keďže ústna voda obsahuje alkohol a ten vysušuje, môžete ju použiť na boľavú vyrážku, ktorá sa vám vyhodila na tvári či na inom mieste na tele. Ale tiež na akné. Umyte si tvár vlažnou vodou a potom aplikujte na vyrážky trochu ústnej vody. Nechajte pôsobiť celú noc a ráno tvár opäť umyte. Tento postup opakujte niekoľkokrát týždenne.
Vybieli zažltnuté nechty
Pokiaľ máte nechty na rukách zažltnuté od rôznych infekcií alebo chemikálií, ústna voda ich môže vybieliť. Zmiešajte ju s čistou vodou, bielym octom a ponorte do nej ruky. Po 20 mi- nútach ich prečistite starou zubnou kefkou. Mali by ste opakovať každý deň, aspoň týždeň.
Zápach z práčky
Ak sa z vašej práčky šíri nepríjemný zápach, ktorý zostáva aj vo vypratej bielizni, nalejte do nej 100 ml ústnej vody a zapnite ju na krátky program. Ústna voda práčku vydezinfikuje a zničí baktérie spôsobujúce zápach.
V prípade ak máte dojem, že prací prášok a krásne voňajúca aviváž zápach začínajúcej plesne na bielizni neprebijú a aj po dôkladnom vypratí v nej cítite potuchlinu, skúste do pracieho kúpeľa pridať 200 ml ústnej vody. A k aviváži potom pre istotu pridajte ešte 100 ml bieleho octu. Po nežiaducim zápachu nezostane ani pamiatka.
Pleseň na chodidlách
Nepríjemné svrbenie medzi prstami na nohách - to sú neklamné príznaky plesní. Lenže komu by sa chcelo tráviť dlhé hodiny v čakárni kožného lekára? Možno to nebude nutné. Ak je plesňové ochorenie v počiatočnej fáze, skúste ho zastaviť - postihnuté miesto potierajte niekoľkokrát denne vatovým tampónom namočeným v ústnej vode. Počítajte s tým, že to môže trochu páliť, však kožné pleseň by mala po niekoľkých dňoch pomaly ustúpiť.
Lupiny
Ústna voda je veľmi účinná v boji proti lupinám. Stačí si vmasírovať do pokožky hlavy trochu ústnej vody, potom si zabaľte vlasy do uteráka a nechajte pôsobiť.
Dezinfikuje rany
Porezali ste sa pri čistení zeleniny, alebo si vaše dieťa odrelo koleno a nenašli ste doma žiadny dezinfekčný prostriedok? Skúste ústnu vodu - s dezinfekciou rany si hravo poradí. Podobný roztok sa totiž ako sme spomínali roky používal ako antiseptický prostriedok pri drobných chirurgických zákrokoch.
Potenie a zápach v podpazuší
Navlhčite vatový tampón a pretrite podpazušie. Ústna voda má často dlhodobejší účinok ako dezodoranty. Pritom tiež tlmí potenie. Pozor, môže podráždiť citlivú alebo čerstvo oholenú pokožku.
Zápach z odpadkových košov
Vložte na dno koša vreckovku alebo kuchynskú utierku namočenú v ústnej vode a máte od zápachu pokoj.
Pleseň a huby na rastlinách
Ústna voda má dobrý účinok proti plesniam. Stačí ju zmiešať s vodou v pomere 1: 3 , naliať do rozprašovača a postrekovať plochy listov napadnuté múčnatkou alebo inými hubami.
Proti voškám na rastlinách
V rovnakom pomere zmiešajte ústnu vodu a postrekujte rastliny zasiahnuté voškami. Tento efekt môžete vylepšiť pridaním rovnakého množstva saponátu na umývanie riadu.
Liek na boľavé hrdlo
Ak máte pocit pálenia v hrdle, vypláchnite si ho ústnou vodou skôr, než choroba prepukne. Nemusíte si kupovať drahé spreje do hrdla, stačí kloktať ústnu vodu a tento ekrazit všetky baktérie a bacily z tela odoženie.
Zubná kefka
Ak máte kefku na zuby dlhodobo vo vlhkom prostredí vašej kúpeľne, ľahko sa môžu nahromadiť baktérie na jej štetiny. Preto stačí naliať do pohára ústnu vodu a ponoriť doňho kefku na noc. Takže baktérie nemajú šancu.
Deky a prehozy

Sú výnimočné nezvyčajnou mäkkosťou, kvalitou a jednoduchou údržbou. Teraz v tomto počasí Vás skvelé zahrejú, no dokonca aj štýlovo doplnia váš interiér. Deka je aj výborný tip na vianočný darček, ktorý poteší malých aj veľkých.