Adriadekor.sk

Blog » Zútulnite si byt v zimných mesiacoch

| Prečítané: 282x

Príjemné pondelkové ráno!

Byť doma nie je nikdy také príjemné, ako počas zimných mesiacov. A práve to je chvíľa, kedy túžime svoj byt zútulniť. Prispôsobte sezónnej potrebe svoj domov, nech sú dlhé večery čo najpríjemnejšie.
Útulné a teplé deky
Perfektným spôsobom, ako pridať interiéru Vášho domova intímnu pohodu, je uložiť na každú sedačku mäkkú a teplú deku. Zababušiť" sa do teplej deky a čítať knihu je vari najpríjemnejším zimným relaxom. Deky a prikrývky sú v tejto sezóne zväčša v neutrálnych a chladných farbách, to však nič nemení na tom, ako teplo vám pod nimi bude.
Dekoračné vankúšiky a koberce
Textíliami sa môžete doslova vyhrať. Vankúšmi zjemníte priestor a vďaka farbám ho oživíte. Môžete ich meniť podľa ročného obdobia alebo vašej nálady. Na zem položte koberec, ktorý dodá izbe mäkkosť, teplo a zároveň ju aj zvukovo izoluje – trendy sú najmä kusové koberce, tie neprekážajú ani v prípade, že máte v byte podlahové vykurovanie. Sú príjemné na bosé nohy pred gaučom a zakryjú aj dlažbu v kúpeľni.
Svetlo
Bez svetla sa cítime unavenejší, smutnejší. Je vedecky dokázané, že nedostatok prirodzeného svetla prispieva k rozvoju depresie. V prípade, že máte tmavší byt, naakumulujte zdroje svetla. Nespoliehajte sa len na stropné svietidlo, pridajte svetelnú girlandu, rôzne menšie svietidlá na poličku. 
Sviečky
Sviečky sú ideálnym nástrojom na vytvorenie príjemnej atmosféry. Vyžarujú príjemné svetlo, teplo a vôňu. Navyše, dnes sú už bežne dostupné aj sviečky s príjemnou vôňou, ktoré po zapálení navyše imitujú praskanie dreva v kozube. Sviečky, svietniky a svetielka vám môžu spríjemňovať domov počas celých mesiacov, v ktorých nám chýba trochu svetla.
Flanelové obliečky
Veľmi príjemné, hrejivé FLANELOVÉ obliečky sú perfektnou voľbou do spálne, ale aj do detskej izby. Vďaka 100%-nej bavlne sú tou správnou voľbou nielen v zimnom počasí.