Adriadekor.sk

Blog » Nechoďte spať s mokrými vlasmi

| Prečítané: 680x

Príjemné pondelkové ráno!

Časté umývanie, žehlenie a fénovanie vlasov ich môže poriadne zničiť. Najhoršie je však ísť spať s mokrými vlasmi a TOTO je dôvod, prečo to už nikdy nerobte!
Bolesti hlavy
Vedeli ste, že spanie s mokrou hlavou vám môže privodiť silné bolesti hlavy? Dôvodom je fakt, že odparovanie vody je vlastne fyzikálnym procesom chladenia. Vaša hlava sa tak počas noci schladí na inú teplotu ako je zvyšok tela.
Baktérie na pokožke 
Ani za týmto nehľadajte žiadnu väčšiu vedu. Ide len o to, že vankúš ako taký je „domovom“ odumretých častí vašej pokožky, prebývajú tu roztoče. Mokrý uterák je spojením medzi vlasmi a baktériami, ktorý jednoznačne pokožke hlavy neprospeje.
Prechladnutie
Na spánok s mokrými vlasmi by ste mali zabudnúť najmä vtedy, keď spíte pri otvorenom okne. Studený vzduch v kombinácii s mokrou pokožkou hlavy totiž môže viesť až k prechladnutiu. Menej vážnym problémom by mohlo byť aj to, že vám bude skrátka zima, takže si v noci vôbec neoddýchnete.
Lupiny
Vlhká pokožka hlavy bráni k správnej funkcii potných žliaz.
Začne sa produkovať viac a alebo naopak menej kožného mazu ako je dané. Naruší sa prirodzená pH Vašej vlasovej pokožky a výsledkom je potom tvorba lupín a niekedy aj problémy s mastnými vlasmi.
Štiepenie vlasov
Mokré vlasy sú veľmi krehké a ľahko zraniteľné. Ak sa s nevysušenými vlasmi uložíte spať, riskujete, že sa budú vďaka treniu o vankúš štiepiť a zbytočne ich oslabíte. Ak tento zlozvyk budete robiť príliš často, nečudujte sa, ak vám vlasy začnú po čase vypadávať.
Tip na záver
Ak sa chcete vyhnúť všetkým týmto problémom, tak obetujte pár minút fénovaní. Preto si vlasy pred spánkom poriadne vysušte. Skúste im nechať trochu času aj po fénovaní skôr ako pôjdete do postele, aby vám horúce vlasy ochladli a „sadli“ tak ako majú. Ak máte vlasy kučeravé, najlepšie bude ak si ich na noc zviažete do drdola. Ak chcete aj vašim vlasom dopriať počas noci oddych, zaobstarajte si saténové obliečky. Ich hladký povrch minimalizuje možnosť trenia a štiepenia vlasov a váš  účes vydrží vďaka saténu dlhšie. Veľký výber saténových obliečok nájdete na našej stránke www.adriadekor.sk teraz s 20%-nou zľavou.