Adriadekor.sk

Blog » Ako sa čo najskôr zbaviť nádchy a nachladnutia

| Prečítané: 471x

Príjemné pondelkové ráno!

S prvými jesennými dňami nás môže prekvapiť nepríjemné prechladnutie, nádcha. Poznáme ju asi každý. Kýchanie, zaslzené a opuchnuté oči, upchatý a červený nos, ktorý nám bráni voľne dýchať... Niečo čoho sa snažíme čo najskôr zbaviť...Ako si ju aspoň trochu uľahčiť?? Dozviete sa v dnešnom článku.
1. Naparovanie – i keď možno zastaraný, ale stále veľmi účinný spôsob, ako si pomôcť pri nádche či prechladnutí. Priveďte vodu v hrnci do varu, položte na stôl, dajte si cez hlavu uterák, zatvorte oči a inhalujte uvoľňujúcu sa paru. Zhlboka dýchajte po dobu 30 sekúnd. Do vody môžete pár kvapiek eukalyptového či mätového oleja. Opakujte podľa potreby. Pozor, po naparení sa nevystavujte chladnému vzduchu, ale zostaňte v teple.
2. Teplý obklad, výplach nosa – proti bolestiam hlavy a prechladnutých dutinách pomáha aj suché teplo. Urobte si obklad z uteráku, či šatky ohriatej na radiátore. V prípade prechladnutia a nádchy nezabúdajte na výplach nosa  slanou vodou. Je to síce nepríjemné, ale účinné. Prípadne voľte nosové spreje s morskou vodou.
3. Dôležitý je prísun tekutín, ako prevencia sú vhodné minerálky, čaje, čerstvé ovocné šťavy. Pri prechladnutí pite teplý čaj, najlepší je lipový alebo bazový.
4. Jedzte čerstvé ovocie, najlepšie často a v menších dávkach.
5.Slepačia polievka - Nejde o mýtus, slepačia polievka je naozaj jeden z najúčinnejších prostriedkov pri prechladnutí. Tajomstvo sa skrýva v zdravých zložkách kostnej drene. Pri príprave použite veľa čerstvej, sezónnej zeleniny. Týmto štýlom dostanete do tela extra porciu vitamínov, minerálov a ďalších dôležitých živín.
6. Horúci sirup z rakytníka - Pomáha predovšetkým pri liečbe zápalových ochorení horných dýchacích  ciest. Zmiešajte napríklad pomarančový džús (pretože obsahuje veľa vitamínu C) s rakytníkovým sirupom a nechajte zovrieť na ohni. Vypite ešte horúce.
7. Cibuľa obsahuje mnoho cenných látok a má schopnosť pomôcť organizmu zbaviť sa hlienov. Sirup pripravíme nasledovne: očistenú a nakrájanú cibuľu (môže byť aj cesnak) premiešame s medom a necháme niekoľko hodín odpočívať na tmavom mieste. Tento sirup užívame dvakrát denne, ideálne ráno a večer.
8. Šup do tepla pod perinu. Poviete si, že je to len nádcha, pozor nepodceňujte ju! Aj takú chorobu ako je prechladnutie je dobré vyležať. Pokiaľ je to možné, tak čo najskôr .
Vankúše a periny
Výborné paplóny a vankúše nájdete aj na našej stránke www.adriadekor.sk, ktoré sú určené aj pre alergikov. KVALITNÉ lôžkoviny,sú základom ZDRAVÉHO spánku. V ponuke sú aj páperové výplne.