Adriadekor.sk

Blog » Pena na holenie má aj takéto využitie

| Prečítané: 534x

Príjemné pondelkové ráno!

Pena na holenie je dobrý pomocník, ale nielen na holenie, má totiž oveľa širšie spektrum použitia.V dnešnom článku sa dozviete viac.
- Vŕzgajú vám pánty na dverách, či okne? Vtlačte trochu peny do záhybov, zvyšok utrite a hotovo
- Ak sa vám vodný kameň prichytáva na žehličke, jednoducho streknite penu na kus látky a prežehlite ju žehličkou nastavenou na nízku teplotu. Opakujte.
- Pena na holenie tiež čistí šperky. Na zašlé strieborné šperky, bižutériu nastriekajte trochu peny a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom utrite a doleštite handričkou.
- Máte zájdené dlaždice alebo kachličky v kúpeľni či na toalete? Jednoducho na ne nastriekajte penu na holenie, rukami rozotrite a nechajte pôsobiť. Potom opláchnite vodou.
- Ak ste si pri lakovaní nechtov nafarbili aj pokožku mimo, vezmite penu na holenie, trošku si streknite na miesto a očistite. Lak pôjde dolu z pokožky, ale nie z nechtov.
- Ak máte hrebene a kefy na vlasy zanesené nielen vlasmi, ale aj rôznymi nečistotami a šupinkami, vyskúšajte trik s penou na holenie. Postriekajte ich penou, nechajte pôsobiť pár minút a potom opláchnite vodou. Budú ako nové 
- Problém so zahmlievaním zrkadla v kúpeľni tiež vyrieši tento pomocník. Rozotríte penu na zrkadlo, až kým nebude čisté. Potom sa už viac zahmlievať nebude.
- Ak máte na oblečení škvrnu napríklad od horčice, znovu vám pomôže pena na holenie. Predtým ako škvrna zaschne, aplikujte na ňu penu. Poriadne ju roztrite a po minúte už škvrnu nebudete vidieť. Funguje to aj na koberce. Naneste na ne penu, utrite vlhkou špongiou a potom, keď koberec vyschne, vysajte.
- Vyčistí rúru. Nedá vám spávať zapečená mastnota od mäsa na rúre na pečenie? Stačí, ak ju postriekate hrubou vrstvou peny na holenie a necháte pôsobiť. Potom už nečistoty len zotrite mokrou špongiou alebo handričkou.
Návliečky do postieľky
Ďalšie nové vzory posteľných obliečok spríjemnia zaspávanie naším najmenším. Sú z  prírodného materiálu, s jedinečným dizajnom, jemnosťou a vysokou kvalitou.