Adriadekor.sk

Blog » Ako si zútulniť spálňu

| Prečítané: 371x

Príjemné pondelkové ráno!

Hoci v spálni trávime čas zväčša iba spánkom, neznamená to, že by mala mať v interiéri najnižšiu prioritu. V spálni trávime priemerne asi tretinu svojho dňa, preto je veľmi dôležité, aby nám táto miestnosť poskytovala dokonalý oddych. Tu je niekoľo spôsobov ako si môžte splálňu trošku zútulniť.
Textílie
Kus života vašej spálni dodajú aj rôzne textílie. Divili by ste sa, čo dokážu urobiť hoci len dva-tri malé vankúšiky na posteli, alebo malý koberček pred posteľou. „Prehozy“ na posteľ či nové obliečky sú ďalším spôsobom, ako zlepšiť vzhľad spálne. Stačí zvoliť správne farby a vzory a možno budete naozaj prekvapení výsledným efektom.
Rastliny
Kvety svedčia akejkoľvek izbe, spálňu nevynímajúc. Nielenže v miestnosti svojou krásou žiaria ako dekorácie, mnohé zlepšujú aj naše zdravie. Rastliny v črepníkoch vedia vykúzliť v spálni či inej miestnosti príjemnejšiu atmosféru, vyplniť prázdne rohy miestnosti alebo oživiť parapetné dosky či poličky. Zmenu do spálne prinesie nielen samotná rastlina, ale aj správne zvolený črepník.
Obraz na stene
Obraz patrí medzi obľúbené doplnky do spálne, a ak si trúfate, pokojne si kúpte plátno, farby a štetec, a pokúste sa niečo namaľovať sami.Ak sa na maľovanie predsa len necítite, nechajte si urobiť fotoobraz obľúbenej fotky z letnej dovolenky. Spálňa bude hneď vyzerať pozitívnejšie a aj počas najtuhších zím v nej budete mať kúsok leta. 
Nočný, alebo konferenčný stolík
K doplnkom, ktoré majú v spálni svoje miesto, rozhodne patrí aj funkčný nočný stolík. Najčastejšie slúži na umiestnenie svietidla, dekoračných predmetov alebo pohára vody.  Využite všetky priestorové možnosti, ktoré vám izba ponúka, a ak ich je málo, konferenčný stolík nikdy nič nepokazí.
Krásne doplnky do spálne
Aj v našom obchode nájdete rôzne krásne doplnky do spálne, či už sú to dekoračné vankúšiky, posteľné prádlo rôznych farieb a vzorov, prehozy, dokonca aj hotové záclony.