Adriadekor.sk

Blog » Čo nepatrí do chladničky

| Prečítané: 347x

Príjemné pondelkové ráno!

Niektorým potravinám chlad škodí a znižuje ich kvalitu aj čerstvosť.
Hoci sa za ideálne miesto na skladovanie čerstvých potravín považuje chladnička, v niektorých prípadoch uskladnenie v nízkych teplotách môže potravinám uškodiť. Ktoré potraviny nepatria do chladničky? To sa dozviete v dnešnom článku.
Zemiaky
Držanie zemiakov v chladničke značne ovplyvní ich chuť, keďže sa v nich týmto spôsobom rozpadáva všetok škrob.
Cibula a cesnak
Cibuľa, cesnak a šalotka, ktoré jedlám dodávajú typickú chuť, v chladničke zgumovatejú, zmäknú a okrem toho môžu na ostatné potraviny preniesť svoj pach, prípadne cesnak môže začať v chladničke klíčiť. Cibuľa skoro zmäkne a chytí pleseň.
Banány
Zelené banány by sa mali držať pri izbovej teplote. Pobyt v chladničke spôsobí, že vám nedozrejú ako by mali. Dozreté banány držte pri izbovej teplote ak ich plánujete do niekoľkých dní zjesť.
Med
Chlad a vlhkosť zvyšuje rýchlosť kryštalizácie medu. V dôsledku toho rýchlo stráca svoju chuť a výživné hodnoty. Stačí, ak ho budete skladovať pri izbovej teplote.
Chlieb a pečivo
Niektorí si myslia, že chlieb udržia v chladničke dlhšie čerstvý. Opak je pravdou, chlieb v chladničke skôr zatuchne.
Olivový olej
Mali by sme ho skladovať na chladnom tmavom mieste, nie však v chladničke, kde sa skondenzuje a nadobudne hustú konzistenciu podobnú maslu.
Tekvica
Ani tekvicu netreba skladovať v chladničke, bohato postačí nechať ju na studenom, dobre vetranom a tmavom mieste. Na priamom slniečku by mohla stratiť farbu, pri vyšších teplotách by sa mohla rýchlejšie pokaziť. Vďaka skladovaniu na tmavom a chladnom mieste tekvica vydrží aj tri mesiace.
Vajcia
Čerstvé vajcia mimo chladničky vydržia aj dva týždne, dokonca im pred varením prospeje, ak sa nechajú pri izbovej teplote, pretože sa budú lepšie lúpať. To však neplatí pre prasknutá vajíčka a vajcia, ktoré sú už v chladničke uložené – tie tam už nechajte, kým ich nespotrebujete.
Novinky - kuchynské utierky
Žakárová utierka z kvalitnej 100% bavlny. Produkt dokonale absorbuje vodu, dokonale leští sklo, takže je vynikajúci na utieranie riadu a rúk. Farba ostáva stabilná a silná a ako bonus sú krásne vzory, ktorá sa hodia do každej kuchyne.