Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Citrón nieje len do čaju !

| Prečítané: 183x

Príjemné ráno prajem!

Všetci dobre vieme, že citrón v domácnosti je nevyhnutným pomocníkom pri príprave rôznych jedál. Tipy a triky využitia tohto malého žltého ovocia sú skutočne všestranné. To, že sa nepoužíva iba do čaju, sa presvedčíte v dnešnom článku.
Nahradí kávu
Namiesto kávy si ráno doprajte vodu s citrónovou šťavou. Citróny sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C, majú antibakteriálne, protizápalové a antivírusové účinky. Citrónová voda vás zároveň zbaví toxínov a nabije zdravou energiou.
Vyčistí vám domácnosť
Zmiešajte citrónové šupky s octom a získate lacný univerzálny čistiaci prostriedok. Citrónová vôňa neutralizuje zápach octu, takže sa nemusíte obávať nepríjemnej arómy. Ocot je navyše šetrný k životnému prostrediu, ničí väčšinu baktérií, plesní a odstráni väčšinu nečistôt.
Výborný na pleť
Zmiešajte citrónovú šťavu s medom. Vytvoríte tak prírodnú pleťovú masku, ktorá je vynikajúca pre aknóznu pleť. Okrem toho pomôže zjednotiť tón pleti a zbaví vás tmavých škvŕn. 
Lesklé nechty
Vyrobte si doma pastu zmiešaním citrónovej šťavy s jedlou sódou. Túto zmes si potom naneste na nechty a ľahko vmasírujte. Nechty budú krásne, čisté a žiarivé.
Vyleští chróm 
Namiesto používania drahých a agresívnych čistiacich prostriedkov, použite na úržbu chrómových zariadení vo vašej domácnosti citrón. Spoľahlivo odstráni štkvrny a zanechá lesklý a žiarivý povrch.
Rozžiari záclony a biele oblečenie, odstráni škvrny.
Citrón má výborné bieliace účinky. Nielenže oblečenie znovu rozžiari, ale tiež ho zbaví škvŕn a vydezinfikuje. Ak sa chceš zbaviť zašlých škvŕn, do horúcej vody pridaj dva na plátky nakrájané citróny. Nechaj ho pôsobiť dvadsaťštyri hodín a potom bežným spôsobom vyper. Nepotrebuješ žiadne iné chemické bielidlo!
Pri varení pomáha uchovať farbu zeleniny
Určite sa vám stalo, že ste pripravovali zemiaky alebo karfiol a pri varení zhnedli. Ak chcete, aby si uchovali svoju prirodzenú farbu, tak do vody pridajte trochu čerstvej citrónovej šťavy.
Poradí si so stareckými škvrnami
Starecké škvrny a pehy stačí potrieť citrónovou šťavou, nechať pôsobiť 15 minút a potom opláchnuť. Postup opakujte každý deň až do dosiahnutia želaného výsledku.
Vyčistí kuchynské dosky
Po krájaní niektorých potravín ostávajú na drevenej kuchynskej doske škaredé škvrny. Cibuľa a cesnak majú zase na svedomí nepríjemný zápach. Ak chceš mať dosku znova ako novú, vezmi polovicu citróna a potri ním povrch dosky. Nechaj pôsobiť 20 minút a škvrny jednoducho zmiznú. Taktiež ho zbavíš aj baktérií, ktoré ostávajú v drobných ryhách a prasklinách na doske.
Uteráky a osušky pre domácnosť

Sú vyrobené z  Egyptskej bavlny najvyššej kvality, ich dizajn je inšpirovaný najnovšími MÓDNYMI TRENDMI, vyznačujú sa ideálnou MÄKKOSŤOU a vynikajúcou SAVOSŤOU. Teraz letný výpredaj - 20%!!!.

Užitočné informácie:

10 rád, ako predchádzať problémom v domácnosti, než sa prihodia..viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Ako si doma ľahko vypestujete vlastné nepostrekované citróny...viac TU

Nech Vám Ranné kapučínko chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR