Adriadekor.sk

Blog » Ako sa zbaviť škvŕn od trávy a zmrzliny

| Prečítané: 111x

Príjemné pondelkové ráno!

Prázdniny sa začali. Tráva,či zmrzlina, to sú fľaky, ktoré dokonale pozná každá mamička :-D...Nemusíte však mať hlavu v smútku, pretože dnes vám poradíme ako sa týchto škvŕn jednoducho zbaviť.
ŠKVRNY OD TRÁVY
Na to, aby ste sa ich účinne zbavili, potrebujete len ocot alebo 90% alkohol, prípadne citrónovú šťavu. Ocot alebo alkohol nalejte na škvrnu, oblečenie potom len prepláchnite a vyperte v práčke. Po vybratí bude tráva z vášho oblečenia preč!
Druhou možnosťou ako vyčistiť fľaky od trávy je pripraviť si roztok. Budete potrebovať teplú vodu, soľ, mydlo na pranie a trochu liehu. Škvrnu môžete vyčistiť v tomto roztoku a na záver oblečenie vyperte v práčke.
Mlieko
Ak máte strach, že niektoré z uvedených postupov, by odstránili škvrnu od trávy a súčasne tiež farbu z textilu, vyskúšajte starú babskú radu. Namočte zašpinenú látku cez noc do mlieka a následne premnite v rukách. Škvrna od trávy by mala zmiznúť.
ŠKVRNY OD ZMRZLINY
Odev od zmrzliny namočte asi na pol hodiny do čistej studenej vody. Potom fľak potrite tekutým pracím práškom a vyperte. Naše babičky by si však poradili aj s trochou benzínu či priesvitného alkoholu. Bielizeň by na postihnutom mieste jednoducho poťukaly handričkou namočenou práve v benzíne či alkohole a následne vyprali.
Detské osušky a pončá
Krásne detské osušky a pončá s atraktívnymi detskými motívmi do kúpelne aj k vode. Sú vyrobené z hebkého froté, ktoré skvelo absorbuje vlhkosť a deťom poskytne hrejivý pocit po kúpeli. Pončá si môžte pekne doladiť s osuškami