Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Ako využiť staré záclony

| Prečítané: 151x

Príjemné ráno prajem!

Dnes si môžte prečítať niekoľko naozaj dobrých nápadov, ako znovu použiť záclony, ktoré už niesú vhodné na zavesenie, ale je vám ľúto ich vyhodiť, lebo vám dlhé roky zdobili vaše okná, prípadne sa už nikam nehodia.

Zopár tipov:

- V lete využijete šikovným spôsobom ako ochranu proti hmyzu. Stačí rafinovane zapracovať do dverí, alebo okien.

- Keď prehodíte záclonu cez pevné opory (napr. Sušiak na bielizeň, alebo akýkoľvek rám), môžete na nich krásne sušiť huby, alebo ovocie.

- Pomocou pokrčenej záclonovej kôpky vám vznikne perfektný pomocník na čistenie kobercov. Je to šetrná možnosť, po ktorej vám nikdy nezostane v koberci vydretý fľak.

- V letných dňoch ich neváhajte využiť ako moskytiéru. Môžete prehodiť ako cez kočík, tak cez ohrádku, či postieľku.

- Môžete z nich ušiť ohromné ??množstvo vrecúšok na pečivo, ovocie, zeleninu atď. Čo vás napadne, vložíte to do nich takisto ako do igelitových vreciek.

- Keď sme pri šití praktických vrecúšok, nemožno zabudnúť na šikovné záclonové vrecúško na pranie jemnej bielizne. Stačí doň bielizeň vložiť a vyprať.

- Ak plánujete revitalizáciu nábytku, vďaka priloženým záclonám vznikne pri prestriekávaní veľmi originálny vzor.

- Záhradkári si staré záclony pochvaľujú ako ochranu pred vtákmi. Ovocné kríky a stromčeky sú vďaka nim v úplnom bezpečí.

- Prehodením starej záclony cez bazén ochránite hladinu pred lístím, nečistotami a hmyzom.

- Vrecúška, ktoré si z nich ušijete, využijete aj na ozdobu a vytvorenie krásne voňavej atmosféry ako v interiéri, tak aj v komode medzi bielizňou. Stačí ich naplniť obľúbenými usušenými bylinkami, ako napríklad levanduľou alebo harmančekom. Všetko krásne prevonia.

- Nariasené staré záclony rozhodne využijete ako pôsobivé dekoratívne prvky. Pokojne vo vázach, alebo napr. Na jutovom venci na dvere.

- Keďže fantázii sa medze nekladú, veľké kusy záclon sa dajú použiť na ďalšie rôznorodé tvorenie. Ale ak máte doma malé dievčatká, iste veľmi ocenia, ak im alebo ich bábikám ušijete princeznovské šaty.

Plážové osušky

Na našej stránke www.adriadekor.sk si teraz môžte kúpiť všetky Plážové osušky s 20%-nou zľavou a ostatné uteráky a osušky s 15%-nou zľavou.

Užitočné informácie:

Ako vyčistiť závesy a záclony...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Jednoduché tipy, vďaka ktorým vám vydržia potraviny dlhšie čerstvé...viac TU

Nech Vám Ranné kapučínko chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR