Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Upchatý odtok vyčistíte aj bez chémie

| Prečítané: 357x

Príjemné ráno prajem!

Máte upchatý odtok? Zvládnete to aj bez chémie. Na to, aby ste odpad vyčistili, sú tu rady, ktoré používajú domáci majstri a gazdinky. Čistenie odpadu octom, alebo ako sa dá vyčistiť odpad soľou? Skúste to, a ak vám tieto spôsoby nepomôžu, až potom siahnite po inej metóde čistenia. 
Čo potrebujeme?
200g prášku do pečiva
200g kuchynskej soli
150ml octu
vodu
Ako postupovať?
Je to naozaj jednoduché! Pripravte si misku, v ktorej zmiešate dôkladne prášok do pečiva a kuchynskú soľ. Túto zmes nasypte do odtoku, ktorý chcete prečistiť. Teraz vezmite ocot, zahrejte ho a pridajte do odpadu. Pozor, je dobré ocot vlievať pomaličky a postupne, nie celý naraz. Vplyvom chemických reakcií začne zmes peniť. Posledným krokom je nechať zavariť vodu vo varnej kanvici a horúcou jej potom pomaly vlievať do odtoku.
WC zvon na odpady
Zdá sa vám to trochu prvoplánové? Hoci ide v zásade o prvú pomoc, WC zvon často zaúčinkuje. Zvon uvoľní upchaté potrubie v kuchyni, no poradí si aj v kúpeľni. Na trhu máte možnosť siahnuť po rôznych variáciách. Drevené alebo plastové variácie s gumovým zvonom.
Aby vaše úsilie nebolo zbytočné, tak je potrebné, aby ste najskôr upchali prepadový otvor. Skúste ho upchať napríklad hubkou alebo handričkou. Pomocou zvonu a prudkými pohybmi sa snažte vytvoriť čo najintenzívnejší tlak. Na záver odpad prepláchnite vriacou vodou. Pomôcť môže aj obyčajná kuchynská soľ, ktorú nasypete do potrubia, necháte ju chvíľu pôsobiť a nakoniec potrebie prepláchnete.
Prevencia
Upchatý odtok je nepríjemná a zapáchajúca záležitosť a najlepšie je, ak jej viete predísť. Ak odtoky a potrubia prečistíte v rámci prevencie, nemôže to uškodiť. Ďalej si zakúpte sitká do odtokov, ktoré zachytia zvyšky jedla aj vlasov a ľahko ich môžete vyhodiť do smetného koša. Poslednou radou je, aby ste prepálený olej nevylievali do kuchynského drezu. Prevencia je lepšie ako čistenie upchatých odtokov.
Obliečky z bavlneného saténu
NECHLADIA, NEŠMÝKAJU SA a sú PRÍJEMNE NA DOTYK. Obliečky si zachovávajú jemný vzhľad luxusného saténu, pričom sú obľúbené svojimi vlastnosťami kvalitnej bavlny. Teraz v akcii všetky posteľné obliečky -20%.

Užitočné informácie:

Vedeli ste, že pouličná lampa vám môže zachrániť život?...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Najkrajšie kvety na balkón...viac TU

Nech Vám Ranné kapučínko chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR