Adriadekor.sk

Blog » Ako zúžitkovať vosk zo sviečok

| Prečítané: 463x

Príjemné pondelkové ráno!
Sviečky zapaľujeme preto, aby nám čas plynul v príjemnej atmosfére, ale aj vtedy, keď chceme sviatku dodať mimoriadny lesk. Aromatické či obyčajné, na tom nezáleží. Krásne nám zútulnia domov. Vosk zo sviečky je na prvý pohľad neužitočná časť. Najjednoduchšie je ho zahodiť do koša, ale prečo keď ho môžme ešte použiť?
Zabudnite na popraskané ruky a chodidlá
Ruky a chodidlá môžu byť veľmi suché počas leta i počas zimy. Na to, aby ste si ich udržali vždy hebké, použite voskovú kúru. Roztopte vosk pri nízkej teplote a ponorte doň končatiny. Je možné, že tento proces budete musieť zopakovať niekoľkokrát, aby ste dosiahli dostatočnú vrstvu. Vložte si ruky či chodidlá do plastového vrecúška alebo do rukavíc. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a následne vosk olúpte. 
Okná a dvere už nebudú vŕzgať
Okná a dvere sú najčastejším zdrojom nepríjemných vŕzgajúcich zvukov v domácnosti. Aby sa zatvárali a otvárali plynule, pretrite ich rámy a pohyblivé časti kusom tuhého vosku. 
Pokazený zips? Žiaden problém!
Ak sa vám pri zapínaní zasekol zips na bunde či nohaviciach, parafínový vosk vás určite zachráni. Zips vyčistite a jemne ho pretrite od vrchu po spodok tuhým voskom. Tento proces budete musieť niekoľkokrát zopakovať, avšak zips by sa mal po chvíli uvoľniť.
Udržiavajte dosku na krájanie vždy čistú
Drevené dosky na krájanie prichádzajú každý deň do kontaktu s naším jedlom, a tak ich chceme mať dokonale čisté. Pomôže vám na to kúra z potravinového parafínového vosku. Aplikujte malé množstvo na čistý kus látky. Pretrite ňou celú dosku a počkajte, kým sa vosk trocha vsiakne. Všetok nadbytočný vosk utrite suchou utierkou a tento postup aplikujte podľa potreby. 
Topánky vám nepremoknú
Voskom potierame celý povrch topánok, aby sa vosk dostal na každé miesto. Potom povrch topánok jednoducho vysušíme fénom a máme hotovo. 
Voňavé sviečky
Najjednoduchšou cestou, ako využiť zvyšky sviečok, je oživiť ich a vyrobiť si z nich nové. Môžete ich dať do akejkoľvek peknej sklenenej, keramickej či inej nádobky, ktorá vám príde pod ruku.
Zo starých zvyškov obyčajných sviečok dokážete vytvoriť aromatickú, ktorá vám rozvonia celý váš dom, pričom výber vône je v plnej miere ponechaný na vás. Stačí, keď pri výrobe novej sviečky kvapnete do rozpusteného vosku niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho olejčeka či korenia.
Nové farby v kolekcii Summer Mess
Prineste si prázdninovú sviežosť do vašej kúpeľne. Je to také jednoduché s uterákmi Summer Mess. Zamilujte sa do nových roztomilých letných farieb v tejto kolekcii.