Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Čo robiť ak sa nám zbehne oblečenie

| Prečítané: 321x

Príjemné ráno prajem!

Ak sa vám pri praní alebo sušení v sušičke zbehlo oblečenie, nemusíte sa s ním rozlúčiť. Vyskúšajte tento trik, ktorým ho môžete dostať na pôvodnú veľkosť.
Tip pre vás
1. Vlažná voda a detský šampón
Napustite umývadlo vlažnou vodou a pridajte 50 ml detského šampónu alebo kondicionéru. Pri vlnených kúskoch použite až 80 ml.
2. Nechajte pôsobiť
Oblečenie nechajte namočené aspoň 10 minút, aby sa vlákna látky postupne pouvoľňovali.
3. Vodu jemne povytláčajte
Teraz môžete umývadlo vypustiť a vodu z oblečenia len jemne povytláčajte. Už ho znovu nepláchajte v čistej vode. Na rovnú plochu rozprestrite uterák a položte naň oblečenie. Prikryte ďalším uterákom a jemne zrolujte, aby sa odstránilo čo najviac vody. Oblečenie by už nemalo byť mokré, ale len vlhké.
4. Naťahujte
Oblečenie opäť položte na suchý uterák a začnite ho zľahka rozťahovať. Naťahujte a vystierajte ho tak dlho, kým opäť nenadobudne pôvodné tvary.  Tu musíte dávať pozor, najmä ak ide o tričká s potlačou, ktorú by ste takýmto naťahovaním mohli poškodiť. Nechajte ho uschnúť na vzduchu - bude opäť ako nové.
Plážové osušky a pončá
Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Ak nechcete nechávať všetko na poslednú chvíľu, zaobstarajte si kvalitnú plážovú osušku už teraz. Myslíme aj na naších najmenších. Župany a pončá sú MÄKKUČKE A PRÍTULNE, ktoré príjemne obalia a ZOHREJÚ! Viac na www.adriadekor.sk

Užitočné informácie:

Čo znamenajú pracie symboly na oblečení...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Tipy na jednoduché vlastnoručne vyrobené darčeky pre mamičky...viac TU

Nech Vám Ranné kapučínko chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR