Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Jar vo vašej domácnosti

| Prečítané: 133x

Príjemné ráno prajem!

Jar je ideálnou príležitosťou v roku - odložiť zimné veci. Spolu s nimi by sme sa mali zbaviť aj vecí nepotrebných a taktiež nepraktických. V izbách je dobré dopriať si viac priestoru a oživiť ho.
Oživte si priestor živými rastlinami
Aj rastliny dokážu efektívne oživiť priestor. Je možné urobiť si napríklad živú stenu, dať si kvety do nástenných nádob alebo ich položiť vo väčšom zoskupení na stolík či komodu. Rastliny navyše zlepšujú vnútornú klímu a zvlhčujú vzduch. v byte aj v dome.
Nové obliečky na vankúšoch a nové deky
Vymieňať vankúše zrovna nemusíte. Postačí, ak si kúpite nové obliečky na vankúš a časom, keď vás omrzia, ich môžete prestriedať s inými. Opäť raz môžete staviť na kvetinové obliečky, ktoré vo vašej domácnosti navodia atmosféru jari.
Kvety na stole
V každom kvetinárstve to už ožíva. Kúpte si v kvetinárstve čerstvú kytičku, alebo si ju choďte natrhať. Bahniatka, tulipány, ale aj narcisy dokážu miestnosť oživiť a najmä rozvoňať.
Zmeňte záclony
Dlhé záclony vymeňte za kratšie. Ideálne so vzorom jarných kvetov. Nielenže domácnosť presvetlíte, ale aj skrášlite. Nezabúdajte ale na jarnú údržbu okien. Fľakaté okná nebudú pôsobiť príliš vábne.
Prútené doplnky
Jarnú atmosféru doladia aj doplnky z prútia, ako sú prútené rámy postele alebo podstavce stolíkov v obývačke.
Drobné dekorácie
Ak nie ste priaznivcami veľkých zmien, skúste využiť drobné dekorácie s veselými nápismi v prírodných tónoch a materiáloch. Oživíte nimi smutný roh 
miestnosti, či už na stene, alebo vo váze. Vzniknúť môžu neopozerané, možno až netradičné kombinácie, ktoré budú inšpiráciou na každý deň.

Užitočné informácie:

10 rastlín, ktoré vám vyčistia vzduch...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Ako si vytvoriť dekorácie z bahniatok...viac TU
Nech Vám Ranné kapučínko chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR