Adriadekor.sk

Blog » Balzam na pery, nielen na pery...

| Prečítané: 123x

Príjemné pondelkové ráno!

Balzam na pery je nevyhnutnou súčasťou takmer každej dámskej kabelky, využijete ho, ako prevenciu a liečbu popraskaných pier, oceníte ho tiež počas leta a zimy proti vysúšaniu pier, prípadne ho môžete využiť miesto rúžu. Okrem toho sa dá využiť aj inak...Ako? viac v dnešnom článku.
Pokazený zips
Keď sa vám pokazí zips, vyskúšajte balzam na pery. Namažte a pôjde to!
Lesklé topánky
Aj vďaka balzamu na pery. Naneste ho na obuv a potom pretrite suchou papierovou vreckovkou.
Vlasový styling
Balzam na pery pomôže poškodeným končekom vlasov. Doladíte ním však aj detaily, keď práve nemáte po ruke gél, či vosk.
Lesklý nábytok
Bude sa lesknúť jedna radosť. Ušetrite peniaze a nekupujte drahé leštidlá či chemikálie. Na to, že treba použiť bezfarebný balzam, nebudeme nijako špeciálne upozorňovať.
Uhladené obočie
Bude sa vám nielen lesknúť, ale aj držať pokope. Balzam na pery pôsobí podobne ako gél na vlasy, no je omnoho šetrnejší.
Zaseknutý prsteň 
Nestáva sa zriedkavo, že sa nám na prste zasekne prsteň a nechce ísť dolu. Ak sa náhodou ocitnete v rovnakej situácii, použite balzam, ktorým si potriete miesto na prste, kde sa prsteň zasekol a mal by povoliť.
Rozviažte zauzlené šnúrky 
Ak ste jedným z tých ľudí, ktorí si neradi uväzujú stále šnúrky a radšej si na nich urobia uzlík, v tom prípade myslite na tento trik. Po čase sa vám totiž môže stať, že šnúrky stuhnú, uzol bude veľmi pevný a nebudú sa dať rozviazať. Vtedy ich natrite balzamom na pery, ktorý spôsobí, že keď šnúrky začnete ťahať proti sebe, pomaly sa uzol uvoľní.
Tip na doma vyrobený balzam na pery
Budeme potrebovať:
10 gramov kakaového masla
5 gramov kozmetického včelieho vosku
10 ml mandľového oleja (alternatívou môže byť aj olivový olej)
2 priehľadné nádobky na balzam (15 ml)
V hrnčeku, ktorý je vložený do horúcej vody, rozpustíme vosk a následne pridáme kakaové maslo a mandľový olej. Ingrediencie zmiešame a vlejeme do vyčistených nádobiek. Balzam necháme stuhnúť, nezabudnime napísať dátum výroby a spotreby. Za ideálnych podmienok vydrží približne 6 i viac mesiacov. 
Obrusy
Pekné farebné obrusy s ktorými si skrášlite stôl v kuchyni, ale aj v obývačke...Stačí kliknuť na www.adriadekor.sk, objednať a do dvoch dní ho môžte mať na svojom stole.