Adriadekor.sk

Blog » Zbavte sa prachu v domácnosti!!

| Prečítané: 170x

Príjemné pondelkové ráno!

Prachu sa v dome nikdy úplne nevyhnete, no existujú spôsoby, ako zmierniť jeho usádzanie vo vašej domácnosti. 
Obmedzte lapače prachu
Dečky, prikrývky, plyšové hračky, lampičky, ale aj kvety, sú síce krásne a rozhodne domov zútulnia, prilákajú však svojou lákavou pristávacou plochou prach vo všetkých jeho podobách. Preto uberte zo svojich dekorácií a odmenou vám bude lepšia klíma v domácnosti.
Otvorené vitríny, knižnice a skrine majú stopku
Všade tam sa totiž vtieravý prach dostane, a stačí menší prievan, a máte ho potom všade vo vzduchu aj po miestnosti. Voľte preto radšej uzavreté knižnice a regály, rôzne police a poličky obmedzte na najnutnejšie minimum.
Kožené pohodlie
Kožené posedenie je nielen pekné pre oko, ale aj príjemné na dotyk a ideálne pre pohodlný odpočinok. Voliť môžete aj eko kožu či jej imitáciu, rozhodne však prachu vystavíte červenú kartu. Nielen že sa prach nemá kam usadzovať, ale tiež sa ľahko vlhkou cestou odstráni.
Začnite vysávaním
Veľkou chybou býva, že najprv utierame prach, a až potom vysávame. Vyzerá to celkom logicky, lenže používaním klasického vysávača sa víri a zdvíhame prach odvšadiaľ, a všade po miestnosti. 
Až potom vytierajte
Mokrým stieraním upracete oveľa viac prachu než len zametaním či vysávaním, a rozhodne obmedzíte aj jeho putovanie vzduchom. A aj keď znie dosť trýznivo fakt, že by ste mali vytierať denne, verte, že za použitia chytrých pomocníkov vám to časom ani nepríde, a byt budete mať útulný a bezprašný
Obmedzte koberce, ale nie úplne
Koberec absorbuje najviac prachu zo všetkých materiálov a nábytku, ale zároveň ho aj nevíri, pretože ho akosi zašliapnem do neho. Preto obmedzenie kobercov je rozhodne na mieste, lepšie sa vám bude udržiavať celková čistota domácnosti. Ovšem úplne sa ich tiež nezbavujte - menšie kusové koberce totiž ľahko udržujete, vyčistíte, ale aj na sebe koncentrujú prach z podlahy, a ľahko ho tak vysajete.
Meňte posteľnú bielizeň
Áno, každý týždeň. A pravidelne čistite alebo perte aj paplóny, vankúše a deky v domácnosti. Pozornosť treba venovať aj kobercom a behúňom. Tie menšie môžete neraz i prať, väčšie kusy prášte a dôkladne vysávajte.
Aby ste mali dostatok postelnej bielizne na výmenu stačí ak si vyberiete z našej ponuky. Momentálne nám pribudli novinky v kolekci XQ od jemných krémových farieb až po výrazné pastelové v rôžnych štýloch a vzoroch. Viac na adriadekor.sk