Adriadekor.sk

Blog » Zápach z cigariet - takto sa ho zbavíte.

| Prečítané: 368x

Príjemné pondelkové ráno!

Fajčíte alebo žijete s fajčiarom? Potom váš príbytok asi nevonia najvábivejšie. Dajte cigaretovému zápachu konečne stop. Prinášame niekoľko tipov, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z cigariet.
Tu je zopár tipov
- Kúpte si veľa izbových rastlín. Tie totiž dokážu pohltiť a prefiltrovať naozaj veľké množstvo dymu a zápachu. Ideálne sú svokrin jazyk, aloe, juka,  alebo gerbery.
- Babičky by určite použili aj niektoré zaručené pohlcovače pachov, ako je octová voda v miskách, vrecúška s mletou kávou alebo šupky citrusov a aromatické oleje.
- Ak zápach zostáva aj v koberci, je to o niečo náročnejšia úloha. Ideálne je, ak ho na noc hojne posypete sódou bikarbónou a necháte do rána pôsobiť. Potom už postačí len povysávať a môžete tepovať.
- Ak ste unavení z vône tabaku v byte, je tu jedna osvedčená metóda – používať svoj obľúbený parfum. Strieknite svoju obľúbenú vôňu na žiarovku v lampe. Keď zapnete svetlo, miestnosť bude naplnená ľahkou sviežou vôňou. Táto metóda je trochu podobná princípu aromatickej lampy. Ale dať obľúbenú vôňu by malo byť len studená žiarovka – ak sa pokúsite dať parfum na horúcu lampu, ona okamžite praskne.
- Vyskúšajte jednoducho namáčať niekoľko froté uteráky v studenej vode a zavesiť ich na rôznych miestach bytu. Uteráky absorbujú všetky nepríjemné zápachy a pomáhajú obnoviť byt, zároveň zvyšujú vlhkosť. Keď sú uteráky suché, môžu byť jednoducho vložené do práčky.
- Pre vlasy a zažltlé nechty je dobrý citrón. V dlani treba rozžmoliť nastrúhanú kôru a potom si rukou prejsť po vlasoch. Na nechty zas použite citrónovú šťavu. Zápach na rukách eliminujete žmolením ihličia, čerstvej trávy alebo mäty.
- Ak ste kúpili byt alebo dom po fajčiarovi, treba sa zbaviť všetkého nepríjemného zápachu praním, octovou vodou a ak aj po niekoľkých mesiacoch budete cítiť nepríjemný zápach dymu, túto tortúru treba zopakovať viac krát a preto si určite dobre rozmyslíte, či si tú cigaretu zapálite priamo v obývačke alebo sa presuniete na balkón. Nezabudnite tiež na dobrého pomocníka, čističku vzduchu.
Tip na darček
Nezabudnite že sa blíži sviatok sv. Valentína...v našom obchode www.adriadekor.sk nájdete určite niečo čo poteší či už vašu polovičku, alebo kamarátku, brata,alebo babku, niekoho koho máte radi...Pekný darček môže byť napríklad vyšívaná obliečka na vankúš s motívom srdiečka ku ktorému si môžte doladiť aj kuchynskú zásteru.