Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Ako si uľahčiť žehlenie

| Prečítané: 150x

Príjemné ráno prajem!

Čas strávený pri žehliacej doske je niekedy nekonečný. Naučte sa niektoré triky a bielizeň budete mať vyžehlenú o pár minút a bez námahy.
Vyberte si správnu žehličku
Dôležitý je výber správnej žehličky a jej povrchu. Jedným z najstabilnejších je keramický povrch, odolná je aj antikorová plocha. Pri kúpe žehličky si všímajte počet a uloženie parných otvorov. Otvory aj v zašpicatenom konci žehliacej plochy sú naozaj praktické.
Perte na nízkych otáčkach
Kto dobre perie, ten jednoducho žehlí. Pripravte oblečenie na proces žehlenia už v práčke – tajomstvo úspechu tkvie v nízkych otáčkach. Keď budete prať na menej ako 1 200 otáčok, bielizeň nebude tak pokrčená a dobu žehlenia skrátite na polovicu.
Správne vešajte prádlo
- Vyžmýkajte bielizeň tak, aby z neho nekvapkala voda, ale nemusí byť tak suché, ako keď ho dávate do sušičky.
- Šnúry príliš neprepĺňajte, je potrebné, aby ste na bielizeň mali dosť miesta a mohli ho zavesiť napnuté.
- Kúpte si štipce, ktoré neurobia na bielizni moc veľké otlaky, ale aj tak ho udrží 
- Naučte sa na sušenie používať ramienka - dosť pevné a dlhé, aby "nezlomili" šev na ramene a udržali tvar. Čím je kus ťažší, tým by malo byť ramienko širšia.
- Pred vešaním bielizeň pretrepte, aby sa narovnalo. Starostlivo narovnajte švy, rukávy.
- Bielizeň nepresúšajte.
- Bielizeň pri skladaní hneď skladajte a starostlivo uhlaďte. Vyskladaním do komínov sa "žehlí" vlastnou váhou.
Použijte sušičku
Možnosťou sušenia pomocou pary, je sušička. Vložte do nej kocky ľadu a sušte na strednom programe 15 minút. Kocky ľadu sa premenia na paru a tá vyrovná oblečenie. Oblečenie si môžete namiesto ľadu navlhčiť vodou alebo pridať mokrú ponožku. Pre lepšiu vôňu a zníženie statickej energie, vložte obrúsok do sušičky.
Tip pre vás
Vymeňte žehličku za žehličku. Kaderníčky tento trik určite dobre poznajú – žehlička na vlasy vám dokonale narovná záhyby na sukni. Pre použitím sa uistite, že máte žehličku čistú a nie sú na nej vlasy či lak, ktoré by sa prilepili na tričko a zašpinili ho. Rovnako ako vlasy, ani oblečenie nenechávajte príliš dlho v zovretí žehličky, aby ste predišli spáleniu. Tento variant môžete použiť aj v prípade keď máte normálnu žehličku pokazenú a na neprístupné miesta, akými sú napríklad límce na košeli.

Užitočné informácie:

Ako žehliť rôzne materiály...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Ako sa žehlilo niekedy dávno...viac TU

Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!

Adriana Regecová - ADRIADEKOR