Adriadekor.sk

Blog » Jablká sú skvelé - viete prečo?

| Prečítané: 206x

Príjemné pondelkové ráno!

Jedno jablko denne od vás odoženie všetkých lekárov. Každý šťavnatý kúsok jablka zásobuje telo energiou, spoľahlivo uhasí smäd vďaka obsahu ovocných kyselín a dobre zasýti. Veľmi veľa výživných látok sa nachádza už v šupke, preto by sa pri konzumácii jablko nemalo šúpať. Vitamíny v jablkách dokážu udržať naše telo v zdravej kondícii.
Pozrite si, kedy je dobré siahnuť po jablku.
1. Jablká pomôžu proti zápche.
2. V boji proti chrípke, nachladnutiu, kašľu aj horúčke sú tiež osožné.
3. Pri problémoch s obličkovými kameňmi a pieskom siahnite tiež po jablkách. Po týždni sa vám uľaví.
4. Lekári odporúčajú konzumovať jablká aj pri vysokom cholesterole.
5. Jablká sú dobrým liekom aj na srdce. Odvádzajú z tela prebytočnú vodu, vďaka čomu sa srdce menej namáha.
6. Máte nábeh na reumu alebo dnu? Naordinujte si povinné chrumkanie jabĺk.
7. Podľa najnovších výskumov plody jablone chránia náš mozog pred Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou.
8. Budúce mamičky jablkami znížia riziko vzniku astmy u detí.
9. Jablkami si tiež môžete podporiť krvotvorbu.
10. Ak chcete zhodiť nejaké to kilečko, pomôže vám jablčný ocot. Dokáže totiž odbúravať tuk.
Šupky nevyhadzujte
Hoci vám možno šupka z jablka nie je až tak po chuti, jeho olúpanie môže odstrániť dôležité látky, pretože verte či nie, koža obsahuje viac dôležitých látok, ako dužina. Jedenie celých jabĺk poskytuje  pre vaše telo dôležitú vlákninu, podporujúcu zdravé trávenie a rovnako obsahuje aj antioxidanty, ktoré pomáhajú podporiť funkciu imunitného systému.
Proti nespavosti
Nápoj, pri príprave ktorého zohrávajú hlavnú úlohu jablčné šupky, vám pomôže aj s nespavosťou. Povarte chvíľu vo vriacej vode šupky z dvoch – troch jabĺk (úplne postačí päť minút) a nápoj vypite tesne pred spaním. Zbaví vás toku myšlienok vo vašej hlave, ukľudní myseľ a pomôže zaspať.
Voňavá bielizeň aj bez aviváže
Keď si poriadne zaspomíname, tak kedysi naše babičky nevyužívali žiadnu aviváž, ktorá by bielizni pridala sviežosť a príjemnú vôňu. Čo však fungovalo skvelo, boli šupky z jablka. Tie stačí zabaliť do bavlneného vrecúška a zavesiť do skrine. Šupky  zaistia, že vám bielizeň vydrží dlho voňavá a svieža, a to aj bez toho, aby ste použili akúkoľvek aviváž.
Tip pre vás:
Vyskúšajte skrášľujúcu pleťovú masku z jablka a medu
Jablko nadrobno nastrúhajte, pridajte lyžičku medu a natrite na tvár. Vďaka vitamínom a minerálom sa Vaša pleť vyživí a vypne. Čerstvá jablčná šťava zhydratuje a zregeneruje aj pokožku pŕs a šije.
Skvelá akcia
Využijte jedninečnú ponuku kvalitné bambusové jersey a froté prestieradlá teraz za polovicu. Sú MÄKKÉ, ĽAHKÉ a PRÍJEMNE na dotyk, čo oceníte najmä po náročnom dni v pohodlí vašej izby. V lete príjemne chladia a v zime príjemne hrejú, výhodou je tiež  rýchlejšia ABSORBCIA vlhkosti ako bežné posteľné prádlo.