Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Sprchové závesy

| Prečítané: 236x

Príjemné ráno prajem!

Sprchové závesy podobne ako závesy v izbách dokážu na počkanie zmeniť celú miestnosť. Môžu ju presvetliť, dodať jej slávnostný nádych alebo aj pobaviť. Ak zvolíte správne, budete mať šikovného pomocníka, ktorý kúpeľňu dokonalo dotvorí.

Plastové alebo textilné?
Sprchové závesy môžu byť plastové i textilné. Plastové z PVC alebo polyetylénu sú lacnejšou alternatívou. Textilné sa vyrábajú z vysokokvalitnej polyesterovej tkaniny, ktorá je naimpregnovaná, aby sa zvýšila jej odolnosť voči vode. Na spodnom leme má našitý pevný pásik so závažím, aby držal tvar.
Správna údržba
Sprchový záves môžete vyprať. Plastový len v rukách a textilný vyprať v práčke pri 40 °C. Pri sprchovaní musí byť dolný okraj závesu vo vani, aby po ňom voda mohla stekať naspäť. Ak nechcete riskovať zatuchnutý zápach a plesne, nechajte záves po sprchovaní roztiahnutý, kým nevyschne. A nezabudnite kúpeľňu dôkladne vetrať.
Vyberte si správny rozmer
Pridlhý záves vám bude na zemi v malej miestnosti zavadzať a sťažovať manipuláciu. Merajte od miesta, kde bude zavesený. Rovnako nezabudnite zmerať jeho šírku, aby ste zakryli všetky potrebné časti. Okolo vane môžete používať závesy aj dva, doslova ako na oknách v izbe. Ak má záves správne slúžiť, bude brániť tomu, aby ste pri sprchovaní zamokrili celú kúpeľňu. Keď však skončíte svoj kúpeľ, mali by ste záves vždy roztiahnuť tak, aby mohol dôkladne uschnúť. Plesne totiž nemusí byť dlho vidno voľným okom. Jednoduché čistenie závesu by malo byť samozrejmosťou.
Tip na záver
Závesy do kúpelne niesú až takou drahou položkou. Preto závesy z času na čas striedajte, napríklad so zmenou ročného obdobia. Nebojte sa ani veselých či vyslovene recesistických vzorov, vždy vám vyčarujú úsmev na tvári, keď vojdete do miestnosti.
Uteráky a osušky Kiara
Sprchové závesy v kúpelni si môžte doladiť napríklad s osuškami a uterákmi z kolekcia KIARA. Sú vďaka širokej a pestrej škále farieb ideálne pre ženy a mužov. Svojím originálnym vzorom a kvalitným materiálom táto kolekciazaručí Vašu spokojnosť.

Užitočné informácie:

10 tipov, ako oživiť fádnu kúpeľňu...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Lekár vlastnoručne šije deky pre každé bábätko, ktorému pomôže na svet...viac TU

Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR