Adriadekor.sk

Blog » Farba roka 2019

| Prečítané: 289x

Príjemné pondelkové ráno !

Milí naší zákazníci, sviatky nám skončili, dúfame, že ste si oddýchli a užili si ich v kruhu svojich najbližších a priateľov. Do Nového roka 2019 Vám prajeme všetko najlepšie, málo stresu, pevné zdravie a veľa pracovných úspechov. Aj v tomto roku vám prinesieme rôzne zaujímavé novinky a budeme sa snažiť ešte viac skvalitniť naše služby.

Korálová

Tak ako každý rok aj tentoraz spoločnosť Pantone pred pár týždňami informovala o tom, že rok 2019 sa bude niesť v znamení odtieňa Living Coral. Zádumčivú a meditatívnu Ultra Violet, ktorá ovplyvnila odchádzajúci rok 2018, strieda živá, energizujúca a radostná farba, ktorej pôvod pochádza z podmorského sveta a pre ľudské oko je večným lákadlom.
Korálový odtieň, ktorý však nie je chladný, ale má v sebe veľmi živý a teplý nádych má byť tým odtieňom, ktorý bude vplývať na trendy odevného, bytového či priemyselného dizajnu.
Farba optimizmu
Spoločnosť opísala farbu pod názvom živá koralová ako odtieň oranžovej farby so zlatistým podtónom. Farba má reprezentovať optimizmus a radostné zážitky, rovnako ako „autentické zážitky, ktoré vraj umožňujú spojenie a intimitu“ medzi ľudmi v časoch sociálnych sietí.
Obľúbená je aj v dekoratívnej kozmetike, najmä ako jeden z najobľúbenejších odtieňov rúžov na pery, ktorý vďaka svojej prirodzenosti pristane takmer všetkým ženám.
Samozrejmosťou sú laky na nechty a farba na líca, ktorá tvári dodáva zdravý a svieži výzor a čoraz častej sa objavuje aj ako farba očných tieňov.
O koralovej farbe sa však už dlhšie hovorí aj ako o ideálnej farbe interiéru a doplnkov. Veľmi obľúbená je ako výrazná farba stien, dominantných kusov obydlia ako sú sedačky či veľké koberce. Bytom dodáva pocit útulnosti a pohody.
Prednedávnom sa však v interiérovom dizajne objavili aj doplnky, ktoré priamo zobrazujú a napodobňujú koraly.
Uteráky a osušky Ombre
Aj v našom obchode nájdete farbu roka koral napríklad pri uterákoch Ombre. Uteráky sa vyznačujú dokonalou kombináciou jednoduchých farieb a veľmi dobrou kvalitou a tiež vysokým komfortom.