Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Vianočný stôl

| Prečítané: 183x

Príjemné ráno prajem!

Máte radi klasiku alebo si potrpíte na trendy? Určite nejedna gazdinka rozmýšľa, ako si tento rok vyzdobí vianočný stôl. Štedrovečerná večera je jedna z najdôležitejších rodinných akcií v roku. Práve preto by sme si na nej mali dať záležať a sviatočný stôl pripraviť čo najlepšie.
Obrus
Čo sú pre stavbu domu základy, to je pre sviatočne prestretý stôl obrus. Mal by to byť obrus, ktorý skutočne používate len vo výnimočne sviatočných situáciách a samozrejme, mal by byť s vianočným motívom. To môže tvoriť napríklad jemná výšivka.
Poháre, taniere a príbor
Všeobecne platí, že na stole majú byť hneď zo začiatku položené všetky taniere, ktoré budeme potrebovať a to podľa toho, v akom poradí prídu jednotlivé chody.Pokiaľ ide o slávnostné poháre, tie by mali byť v každom prípade číre a v najlepšom prípade zdobené. Príbor má tiež svoje miesto na stole. Nôž má byť na pravej strane, vedľa neho lyžica a na ľavej strane vidlička.
Elegantné papierové obrúsky
Nezabudnime ani na papierové obrúsky. Tie je najvhodnejšie naaranžovať tak, že ich stočíme, previažeme farebnou stužkou, napríklad k červenému obrúsku sa hodí zlatá stuha a uložíme ich na tanier.
Svetlo
Vianočné osvetlenie domov zútulní a navodí správnu vianočnú atmosféru nielen pri stolovaní. Na slávnostne prestretý stôl patria sviečky, svietniky, lampášiky, použiť môžete aj svetelnú reťaz.
Kvety
K slávnostnému stolovaniu a vianočnej atmosfére určite patria aj kvety. Vianoce si už ani nevieme predstaviť bez tradičnej vianočnej hviezdy a kaktusu, ktoré nádherne kvitnú práve v tomto období.
Šťastné a veselé!
Prajeme Vám našim zákazníkom krásne prežitie vianočných sviatkov, príjemnú atmosféru v kruhu blízkych, šťastie a lásku, veľa dobrých krokov a úspešných rozhodnutí  po celý Nový rok 2019!  Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru a tešíme sa na vás aj naďalej. Dúfame, že si zachováte našu priazeň aj v ďalšom roku..

Užitočné informácie:

Najkrajšie vianočné piesne...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

22 inšpirácií na vianočné dekorácie...viac TU

Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!

Adriana Regecová - ADRIADEKOR