Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Ako jednoducho prať zimné bundy

| Prečítané: 252x

Príjemné ráno prajem!

Kvalitný kabát či bunda sú nevyhnutnou výbavou každého šatníka. Ako ich čo najšetrnejšie vyčistiť, aby si stále uchovali pôvodný vzhľad a pritom nestratili hrejivé vlastnosti? To sa dnes dozviete v našom blogu.

Ako na to?

-Najskôr bundu zapisujeme a pozapíname na nej všetky gombíky. Nezabudnite ani na vrecká. Ak má bunda teplú vložku, ktorá sa dá odzipsovať, odstránime ju. -Rovnako odoberieme kožušinky a iné dekoratívne prvky.
-Bundu perieme samotnú. Ak máte viacero búnd, každú musíte vyprať zvlášť.
-Namiesto klasického prášku použijeme tekutý, určený na jemné tkaniny.
-Zvolíme najnižšiu teplotu (30°C) a najšetrnejší program. Opláchneme ju 3-4krát.
-Nepoužívajte však nikdy aviváže, tie narúšajú štruktúru a pevnosť vlákien a technické materiály ničia.
-Pri praní páperovej bundy sa najviac obávame jej „spľasnutia“ alebo vytvorenia hrčiek. Zabránime tomu veľmi ľahko. Do bubna práčky prihodíme 3-4 tenisové loptičky, ktoré sme predtým vyprali.
-Pri sušení máme dve možnosti. Prvou je sušiť bundu prirodzene, na vzduchu. Schnúť by mala celý deň. Pravidelne ju pretraste a trochu našuchorte, aby sa netvorili hrčky. Druhou možnosťou je sušenie v sušičke, do ktorej tiež prihodíme tenisové loptičky.
-Nikdy bundu nesušte na radiátoroch alebo pri krbe.
Tip na záver
Ak má páperová bunda na štítku uvedené, že nemôže byť čistená inak, ako v čistiarni, odporúčame radšej neriskovať. Klasické plstené vlnené kabáty musia bez výnimky do čistiarne. A ak sú z vzácnych a drahých druhov vĺn ako je angora alebo kašmír, platí to dvojnásobne.
Detské deky
Deky pre deti by mali byť jednoducho vždy poruke. Musia byť hebké, príjemné na dotyk a doplnené milým detským motívom. Či sa sa do nich zababušia po  teplom kúpeli, alebo ich použijete pre vaších najmenších do kočíka, to nechame už len na vás. Stačí si len vybrať na našej stránke www.adriadekor.sk

Užitočné informácie:

Advent je predo dvermi, ak ešte nemáte adventný veniec, tak návod ako si ho jednoducho vyrobíte nájdete... TU

Čo nám ženám robí radosť:

Šikovný spôsob ako olúpať mandarinku či pomaranč...viac TU
Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR