Adriadekor.sk

Blog » Zopár trikov, ktoré sa určite zídu aj vám

| Prečítané: 438x

Príjemné pondelkové ráno!

Určite aj vy doma v skrini máte pár kúskov, ktoré ste už roky nevytiahli, ako napríklad staré rifle, ktoré už nasiakli všetky možné pachy, obľúbené tričká, ktoré nosením zožltli alebo blúzku, ktorú ste hneď pri prvom nosení zašpinili make-upom a škvrna nejde dole. Tu je pár trikov, ktorými si pomôžete a staré oblečenie tak môžete opätovne vytiahnuť, pretože stará klasika, aj v oblasti módy, sa vracia.
Zbavte sa škvŕn z oblečenie v oblasti podpazušia alebo v okolí goliera.
Žĺté škvrny v oblasti podpazušia sa zbavíte jednoduchým spôsobom. Použiť môžete jedlú sódu alebo citrónovú šťavu. Rub strany oblečenia potrieme citrónovou šťavou alebo jedlou sódou, ktorú sme si rozmiešali v troške vody a necháme pôsobiť niekoľko minút. Následnej opláchneme pod tečúcou vodou a dáme oprať klasickým spôsobom.
Je vaše obľúbené tričko prepotené, ponáhľate sa a nemáte čas, kým sa vyperie a vyschne? Poznáme jeden trik, ktorý zaručene pomôže.
Vyskúšajte odstrániť pot z oblečenia pomocou vodky a vaše obľúbené tričko bude opäť nositeľné, samozrejme na určitý časový okamih. Vodkou postriekame znečistené miesta a necháme ju zaschnúť. Vodka pohltí pachy a zabije baktérie, ktoré tento zápach spôsobujú.
Lak na vlasy dokáže odstrániť škvrny, ktoré vznikli od rúžu. 
Nielen make-up vie urobiť neplechu na oblečení, ale aj klasický červený rúž. Lak na vlasy dokonalo odstráni tieto škvrny, bez toho, aby sa farba rozmazala po celom oblečení. Lak nastriekame na znečistené miesto, necháme pôsobiť niekoľko minút a potom klasickým spôsobom oblečenie operieme. 
Uvoľnuje sa vám gombík na košeli a nechcete ho stratiť?
Otrhnuté gombíky na košeli nepôsobia príliš elegantne. Preto, ak už vidíte, že gombík sa trhá a chcel by odpadnúť, použite ako prvú pomoc priesvitný lak na nechty. Potrite povrch gombíka aj s niťou a dočasne tak zabránite odpadnutiu. 
Obľúbeným okuliarom sa uvoľnili skrutky a padajú z očí?
Okuliare sa zvyčajne roztiahnu vplyvom slnečných a horúcich dní alebo si na ne dokonca sadnete, prípadne ich nejakým iným spôsobom ohnete. Jednoduchý a skvelý trik spočíva v tom, že kĺb okuliarov potriete priesvitným lakom na nechty. Ten dočasne utesní vaše okuliare, aby vám nepadali z hlavy.
Odstráňte staré pachy z oblečenia, ktoré ste už nevytiahli zo skrine pár rokov.
Rifle a oblečenie z rifľoviny dáme do plastového vrecka a odložíme ich do chladničky. Necháme ich v chladničke celú noc, tá pohltí pachy a následne rifle klasickým spôsobom vyperiete.
Bambusové jersej prestieradlá
Sú mäkké, ľahké a príjemné na dotyk, čo oceníte najmä po náročnom dni v pohodlí vašej izby. V lete príjemne chladia a v zime príjemne hrejú, výhodou je tiež rýchlejšia ABSORBCIA vlhkosti ako bežné posteľné prádlo. Prestieradlo môžte  mať teraz zadarmo ak nakúpite v našom obchode www.adriadekor.sk v hodnote 60€.