Adriadekor.sk

Blog » Ako sa starať o vlasy na jeseň

| Prečítané: 344x

Príjemné pondelkové ráno!

S týmto ročným obdobím, jeseňou, sa spája veľa pekných vecí...Lenže mimo tieto pozitíva máme s jeseňou spojenú aj jednu dosť nepríjemnú záležitosť, a to zvýšené vypadávanie vlasov. Jeseň je vôbec, čo sa týka účesu, tak trochu rizikové ročné obdobie. Nielen, že fúka a prší, takže poriadny styling je takmer nemožný, ale vedci okrem toho preukázali, že na jeseň nám naozaj vypadáva viac vlasov než počas iných ročných období.

Prečo na jeseň strácame vlasy?

Keďže sú vlasy v lete a zime potrebné oveľa viac, vtedy aj rýchlejšie rastú. No keď príde október či marec, keď nie sú maximálne, ani príliš nízke teploty, nastáva prechodné obdobie, a s ním takzvaná telogénna (pokojová) fáza – a vlasy začínajú padať.K ich vypadávaniu po lete a zime navyše prispieva aj to, že výkyvy teplôt vlasy nadmerne vysúšajú a rozštepujú, čo oslabuje vlasové folikuly, a tým aj samotný vlasu, ktorý tak ľahšie vypadne.

Čo robiť, aby vlasy nepadali?
V prvom rade – treba myslieť na prevenciu nadmerného vypadávania a po celý rok telu dodávať dostatok minerálnych látok a stopových prvkov. Ide predovšetkým o vitamín A, zinok, selén a železo, ktoré sa nachádzajú hlavne v:listovej zelenine ,hovädzom mäse, rybách, cibuli, tekvici.
Maska so žĺtkami
Napriek všetkým novinkám by sme nikdy nemali zabúdať ani na overenú klasiku. Masku s vajíčkom na vlasy používali už naše matky a ich trikom by ste sa mali inšpirovať aj vy.
Dajte si do misky v závislosti od dĺžky vlasov dve až štyri žĺtka. Poriadne ich vymiešajte a potom pridajte približne pol deci olivového oleja. Vezmite si hustý hrebeň, nalejte si kúsok masky ku korienkom a postupne ju rozčešte po celých vlasoch.
Nechajte pôsobiť 15 minút a potom masku opláchnite teplou vodou.
Medovo-avokádová kúra
Po daždivých dňoch príde vašim vlasom vhod, keď im doprajete ozdravnú kúru, ktorá zjemní ich povrch a dobre ich vyživí. Zoberte si preto jeden zrelý plod avokáda, jeden mäkší banán, vložte ich do mixéra a dobre rozmixujte.
Do vzniknutej kaše potom pridajte ešte veľkú lyžicu medu a lyžicu olivového oleja. Hotovú kúru si naneste na vlasy, potom ich oviňte igelitovým sáčkom a navyše si urobte aj turban z teplého uteráka. Nechajte pôsobiť minimálne pol hodinu a potom si avokádovú masku opláchnite.
Hydratujte a obmedzte tvorbu lupín
S jeseňou prichádza aj najrizikovejšie obdobie na tvorbu lupín. Hlavnou prevenciou je dostatočná hydratácia. Nezabúdajte na pravidelný príjem tekutín a taktiež na správny výber vlasovej kozmetiky.
Obmedzte používanie gélov a lakov, ktoré ešte viac vysušujú pokožku hlavy. Robte si dvakrát do týždňa olejové kúry a uprednostňujte radšej používanie domácich masiek, ktoré dokážu vlasy lepšie vyživiť.
Správne sušenie proti elektrizovaniu
Hmlisté dni a vlhké počasie je nepriateľom kučeravých vlasov a tých z nás, ktoré bojujú s elektrizovaním a zježením kvôli vonkajším poveternostným vplyvom.
Kľúčom v boji proti tomuto problému je aj správne sušenie. Vlasy si preto nikdy netrite uterákom a ten si iba pritláčajte. Jemne vysajte čo najviac vody a potom si ho ešte na pol hodinu oviňte okolo hlavy. Po jej uplynutí si dajte uterák dole a nechajte ich už len voľne dosušiť.
Uteráky a osušky Monaco
Zaujímavá väzba nového snehovo bieleho uteráka Monaco v kombinácii s krásnymi farebnými pruhmi je hitom! Kolekcia s vysoko kvalitnou bavlnou dokonale absorbuje vodu , pritom sú uteráky mimoriadne mäkké, nadýchané a príjemné pre telo. Takisto ho môžte použiť ako turban ak si urobíte niektorú s vyššie spomínanej kúry na vlasy.