Adriadekor.sk

Blog » Ako si dekorovať na jeseň

| Prečítané: 600x

Príjemné pondelkové ráno!

Jeseň je už tu. Ak chcete, aby toto krásne obdobie zavítalo i do vašich príbytkov, vytvorte si jesenné dekorácie. Práve tie, dajú vášmu domovu útulnú atmosféru.

Materiál nazbierate v záhrade
Vo svojich dekoráciách môžete využiť akékoľvek prírodné farby. Stačí len, aby ste sa inšpirovali sfarbením listov na najbližšom strome. Od sviežej zelenej, cez žltkastú až po tmavú oranžovú a zemitú hnedú. Nič nimi nepokazíte. Na jesenné dekorácie vôbec nemusíte míňať vysoké sumy pri pultoch obchodov. Ak máte trošku fantázie, krásne zátišia, vence a iné zdobené drobnosti si ľahko vytvoríte doma sami. Ide len o to, porozhliadnuť sa v záhrade a nazbierať si potrebný materiál, ktorý už len ľahko dodekorujete. Vo svojich dekoráciách môzte využiť – gaštany, drevené odrezky, popadané listy, tekvice, šišky, strukoviny či šípky.
Niečo na dvere
Vstupné dvere vášho domu či bytu si taktiež zaslúžia pozornosť. Ak ste si na poslednej prechádzke nazbierali listy či dokonca kvety máte vyhraté. Do červena sfarbené listy pekne hrajú so žltými slnečnicami. Mašľa z jutoviny len podporí prírodný efekt.
Svietnik v novom šate
Jednoduchý sklenený svietnik plní svoju funkciu celoročne. Ak ste zatúžili zmeniť jeho vzhľad, nazbierajte si v prírode orechy, gaštany či bukvice. Jednoducho obsypte plodmi prírody sviečku a jesenný „look“ svietniku je na svete.
Sviečky trochu inak
Obyčajná sviečka získa šmrnc, ak ju vložíte do netradičného svietnika. Malý črepník ozdobte listom a previažte špagátikom. Jablko vo vrchnej časti zrežte a položte čajovú sviečku. Príjemná vôňa sa budu šíriť za účasti blikajúceho plamienka.
Kvety v hlavnej úlohe
Tekvicu nemusíte iba vyrezávať. Romantický vzhľad jej dodajú kvety v rôznych farbách. Po obvode tekvice urobte malé dierky a do nich naaranžujte kvety na husto vedľa seba. Ak chcete, aby kvety vydržali čo najdlhšie, pokojne do vnútra tekvice vložte namočenú aranžovaciu hmotu. 
Efektnosť obilia
Doplnky v zemitých farbách sú nežné a príjemné. Vetvičky mladých stromov, alebo klasov obilia bolo našimi predkami považované za naozaj domácke dotvorenie bývania. Do drevenej debničky naukladajte zlatisté klasy obilia. Jednoduché a efektné.
Jesenné jabĺčka
Jablká sú skvelým materiálom na aranžovanie. Sú krásne sfarbené, voňavé a využiť ich môžete hneď niekoľkými spôsobmi. Krásne kombinácie vzniknú napr. použitím brečtanu či listov zo stromov. 
Hrejivý termo vankúšik
Hrejivý termo vankúš slúži na vyhrievanie jednotlivých častí tela. Priaznivo pôsobí na stuhnuté a bolestivé svalstvo, pri bolestiach, pred masážou, pri studených končatinách, na vyhriatie lôžka. Vankúš udržiava teplotu minimálne 40 minút v závislosti od vonkajších vplyvov. Objednať si ho môžte na našej stránke www.adriadekor.sk ..TU