Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Takto si posilnite imunitu na jeseň

| Prečítané: 529x

Príjemné ráno prajem!

Leto je za nami a prichádza síce farbami pestrá, ale na ochorenia riziková jeseň. V tomto období je obranyschopnosť ľudského organizmu vystavená nadmernej záťaži. Pribúdajúce sychravé dni prinesú vírusy, nádchu či kašeľ.  Ak nechcete, aby vás chytila hneď prvá vlna chorôb, skúste do svojho života aplikovať niekoľko jednoduchých rád.

Večer sa zahrejte čajom
Po celom dni vás krásne zahreje. Urobte si ho aj v práci, dobre vám padne. Ak na vás už niečo lezie a vy o tom ešte ani neviete, čajík vás príjemne zahreje.
Zvýšte príjem vitamínu C
Viac ovocia alebo pokojne aj celaskon. V týchto dňoch vitamíny potrebujeme viac, ako inokedy, naše telo sa musí vyrovnať s prudkou zmenou počasia.
Pospite si
Ak ráno cítite, že vás celé telo bolí a neviete vstať, tak si jednoducho pospite o hodinku dlhšie, ak vám to vaša práca dovolí. Ak nie, choďte spať skôr. To je najviac, čo môžete pre seba urobiť.
Používajte morskú soľ
Vo forme spreju do nosa – zvlhčí vaše sliznice, na ktoré sa potom ťažšie nalepia vírusy či baktérie. Tiež nie je zlé sem tam si spomenúť na cmúľanie bylinkových pastiliek, ktoré zas posilnia sliznicu hrdla.
Umývajte si ruky častejšie než obyčajne
Je to staré známe a všetci to učíme aj naše deti, ale ruku na srdce, kto z nás to robí fakt často a preventívne? Pri tom podľa výskumov ide naozaj o jedno z najvýznamnejších opatrení pri šírení respiračných ochorení.
Nepite po druhých
Nikdy neviete, v ktorom človeku už choroba prepukla, prípadne kto je takzvaným bacilonosičom. Preto buďte radšej opatrní a vyhýbajte sa všetkým osobným veciam druhých, ktoré by mohli prenášať nákazu. Samozrejme, nemyslíme tým, že by ste sa teraz mali všetkých strániť. No rozhodne by ste nemali piť z cudzej fľaše alebo požičiavať si napríklad cudzí rúž.
Otužujte sa
Dôležitý je pohyb na čerstvom vzduchu v každom počasí v správnom oblečení. V období ochladenia je väčšie riziko vzniku ochorení dýchacích a močových ciest, jednou z častých príčin je pôsobenie chladu na organizmus. Preto pri zmene počasia treba hneď reagovať zmenou oblečenia v zmysle vrstvenia. O dobrú imunitu je potrebné sa starať po celý rok.
Tip na záver - veľa sa smejte :-D
To, ako veľmi ovplyvňuje človeka pozitívne myslenie, je snáď už každému jasné. Vedeli ste však, že pre podporu imunity je dôležitý aj smiech? Ten totiž znižuje hladinu stresových hormónov a naopak zvyšuje hladinu endorfínov, ale aj bielych krviniek, ktoré bojujú s infekciou v organizme.
Župany
Župan nielen zahreje, ale vďaka 100% bavlne predĺži príjemný pocit po teplom kúpeli. K univerzálnemu županu Athens, si môžte krásne doladiť uteráky a osušky z rovnakej kolekcie, ktoré dodaju vašej kúpeľni šmrnc gréckej elegancie.

Užitočné informácie:

Pozitívne účinky jesene na vaše zdravie, o ktorých ste nevedeli...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Najvtipnejšie odpovede od žiakov na písomkách vás zaručene dostanú...viac TU

Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!

Adriana Regecová - ADRIADEKOR