Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Takto sa dá využiť aviváž okrem prania

| Prečítané: 800x

Príjemné ráno prajem!

Používate ju len pri praní bielizne? Aviváž dokáže oveľa viac. Jej využitie je v domácnosti oveľa všestrannejšie. Dnes vám ukážeme niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým zistíte, že aviváž sa nemusí používať výhradne len na pranie.
Lesklé okná
Nepotrebujete špeciálne prostriedky na leštenie a umývanie okien. Stačí, keď do teplej vody pridáte trochu aviváže a máte čisté aj perfektne lesklé okná na dlhú dobu. Môžete použiť aj na umývanie okien v aute.
Mastné fľaky a nábytok ako nový
Mastný povlak na kuchynskej linke, odtlačky na zárubniach, fľaky na dverách - to všetko môžete jednoducho a rýchlo vyčistiť pomocou aviváže. Postupujte rovnako ako v predošlom prípade - aviváž a teplá voda.
Poťahy v aute
Objavil sa na sedadle v aute fľak? V aviváži máte skvelý trik, ako škvrnu odstrániť. Zmiešajte ju s teplou vodou v pomere 1: 4 a vyčistíte znečistené miesto.
Kúpeľňa
Ak chcete, aby Vaše dlaždičky získali neprekonateľný lesk a vyzerali skutočne ako nové, zmiešajte aviváž s vodou v pomere 1: 2 a potom očistite čistou handričkou.
Podlaha
Aviváž rozžiari aj vašu plávajúcu alebo PVC podlahu. Stačí, keď ju pridáte do teplej vody namiesto bežného prostriedku na umývanie podláh. Stratený lesk je späť ako lusknutím prsta.
Zaseknutý zips
Ak sa Vám zasekol zips, siahnite opäť po aviváži. Stačí, keď nakvapkáte niekoľko kvapiek priamo na zips a pomaly ho rozpohybujete.
Staré tapety
Ak plánujete nové tapety, ale máte strach, že sa budú kúsky starých tapiet trhať a oddeľovať len veľmi ťažko, tento trik sa oplatí poznať. Namiešajte si zmes aviváže a vody v pomere 1: 1, prelejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na tapety. Nechajte chvíľu odstáť a potom pôjde strhávanie tapiet jedna radosť.
Pripálené hrnce
Zabudnite na drhnutie. Do pripálených nádob nalejte vodu a pridajte trochu aviváže. Hodinu nechajte hrce odmočiť, pripečené zvyšky pôjdu veľmi ľahko dole. 
Plastové povrchy
Len čo utriete televíznu obrazovku, monitor či čokoľvek iné z plastu, prach si okamžite sadá naspäť? Tento jav spôsobuje už vyššie spomenutá statická elektrina, ktorú však môžeme jednoducho eliminovať. Plastové povrchy vždy pretrite handričkou, ktorá bola namočená vo vode s avivážou. 
Zvieracia srsť v koberci
Neviete z koberca dostať mačacie alebo psie chlpy? Do lavóra s teplou vodou nalejte trochu aviváže, namočte špongiu a zľahka ňou prechádzajte po koberci. Aviváž zmäkčí tvrdé vlákna koberca a vysávačom sa potom ľahšie dostanete aj do hlbších vrstiev koberca.
Koža aj mramor
Aviváže je bezpečné použiť aj pri čistení pomerne háklivých materiálov, ako koža, koženka alebo mramor. Môžete si ňou obnoviť nielen koženú sedačku, ale napríklad aj zašlú koženú bundu alebo kabelku.
Novinka a tip na záver
Zaujímavá väzba nového snehovo bieleho uteráka v kombinácii s krásnymi farebnými pruhmi to je uterák Monaco. Kolekcia s vysoko kvalitnou bavlnou dokonale absorbuje vodu, pritom sú uteráky mimoriadne mäkké, nadýchané a príjemné pre telo. 
Pri praní uterákov a osušiek nepoužívajte aviváž, zachovajú si tak svoju mäkkosť a tiež sa nebudú vytvárať „žmolky“. U bielych uterákov navyše aviváž môže spôsobiť zovšednutie.

Užitočné informácie:

5 vecí, ktoré treba vedieť o používaní aviváže...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

22 úžasných "urob si sám" nápadov, vďaka ktorým si vaše deti užijú leto omnoho viac...viac TU

Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!

Adriana Regecová - ADRIADEKOR