Adriadekor.sk

Blog » Takto sa zbavíte otravných mravcov v domácnosti

| Prečítané: 1304x

Príjemné pondelkové ráno!

Všetci dobre vieme, aké dokážu byť mravce dotieravé a nepríjemné. Niekedy je naozaj ťažké navždy sa ich zbaviť. Môže sa vám zdať, že sú takmer všade. Ak máte tiež tento problém, tu je riešenie. Vyskúšajte niektorý z týchto receptov.

1. Droždie s medom
Na papier navrstvite droždie vymiešané s medom na hladkú pastu a dajte ho do tesnej blízkosti mravcov. Táto kombinácia pre nich neveští nič dobré.
2. Kávová usadenina
Ak patríte k milovníkom kávy, po vypití tohto lahodného moku jednoducho kávovú usadeninu usušte a nasypte priamo na mravce. Ak máte pocit, že to je málo, zmiešajte ju  s mletou čili paprikou.
3. Prášok do pečiva s aromatickými bylinkami
Prášok do pečiva sa mravcom „lepí“ na nožičky. Ak k nemu pridáte bazalku, škoricu alebo majoránku, zbavíte sa ich natrvalo.
4. Sóda bikarbóna
Mravce nemajú v obľube ani sódu bikarbónu v kombinácii s mletým korením alebo čili paprikou.
5. Horúca voda so soľou
Možno to bude trochu drastické, ale mravcov sa zbavíte i tak, že zmiešate soľ s horúcou vodou a postriekate ňou mravce.
6. Sóda bikarbóna, soľ a horúca voda
Na prípravu roztoku proti mravcom potrebujete sódu bikarbónu a soľ. Pridajte ich do horúcej vody v pomere 5:1. Roztok nalejte do fľaše s rozprašovačom a mravce pravidelne striekajte.
7. Citrónová šťava
Príprava tohto prírodného prostriedku proti mravcom je viac ako jednoduchá. Pripravte si šťavu z čerstvých citrónov a nastriekajte ju na mravcov. Použiť môžete aj citrónovú šupku. Zmixujte ju a zmiešajte s citrónovou šťavou, poprípade pridajte aj škoricu.
8. Esenciálny olej z mäty priepornej
Na handričku nakvapkajte mätovú silicu a umiestnite ju okolo okien či dverí. Mäta je prírodným odpudzovačom mravcov a navyše interiér krásne rozvonia.
9. Trik s kriedou
Ak vytvoríte mravcom na podlahe hranicu kriedou, údajne majú problém s jej prekročením. Ešte lepšie je použiť kriedový prášok, ktorý získate rozdrvením kriedy.
10. Sóda bikarbóna s práškovým cukrom
Do plastových nádobiek dajte sódu zmiešanú s práškovým cukrom. O nejaký čas spozorujete, že táto kombinácia je pre mravcov úplne neprijateľná.
11. Octový roztok
Zmiešajte 2 diely octu s jedným dielom vody a mravce postriekajte. Preventívne je vhodné miesta, kde sa mravce pravidelne vyskytujú, umývať týmto roztokom.
12. Zeler a soľ
Arómu zeleru mravce práve neobľubujú. Nakrájajte ho na malé kúsky, zmiešajte so soľou a nasypte na mravce.
13. Soľ a kriedový prášok
V pomere 1:1 vytvorte sypkú zmes z kuchynskej soli a prášku pripraveného rozdrvením kriedy. Dajte na miesta, kde sa mravce často vyskytujú.
14. Pomarančové šupky s práškom do pečiva
Šupky z pomaranča rozmixujte, pridajte prášok do pečiva, zalejte vodou a prírodná zbraň proti neželaným mravčím návštevníkom je na svete.
15. Detský púder
Aj detský púder patrí k domácim pomocníkom, ktorí pomôžu v  prípadoch, ako sú napríklad zauzlené retiazky či nadmerné potenie. A v láske ho nemajú ani mravce. Stačí nasypať a čakať.
16. Ocot a aromatické bylinky proti mravcom v záhrade
Ak bojujete s mravcami v záhrade, nalejte do ich hniezda ocot. Pre lepšiu účinnosť použite horúci ocot. Vraj účinkuje aj nasypanie kypriaceho prášku do pečiva priamo do hniezda. Mravce nemajú v láske ani aromatické byliny, ako napríklad levanduľu, mätu, šalviu, rozmarín či majoránku. Tak ich v záhrade vysaďte.
Výpredaj obliečok
Obliečky z bavlneného saténu nechladia , nešmýkyjú sa a sú príjemné na dotyk. Na stránke www.adriadekor.sk nájdete vybrané druhy teraz v zľave až do výšky 40%.