Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Čo všetko dokáže ryža

| Prečítané: 507x

Príjemné ráno prajem!

Ryža sa stala neodmysliteľnou súčasťou našej kuchyne – najčastejšie ju pripravujeme vo forme prílohy, avšak chutný je aj ryžový nákyp alebo ryžové mlieko. . Ale ryža toho dokáže oveľa viac. Pýtate sa, čo? Tak vám teraz povieme niečo, o čom ste možno ani netušili. Niektoré nápady môžete v domácnosti využiť aj vy.

Čistenie cez malé otvory

Čajník alebo nádoba na kávu, či iné ťažko dostupné miesta na čistenie teraz budú pre vás hračka. Dajte hrsť ryže, mydlo a horúcu vodu do nádoby, ktorá má byť vyčistená, zatvorte ju a pohrkajte ňou. To pomáha procesu čistenia.
Prvá pomoc pri utopení telefónu
Stane sa, že náš mobil nešťastne skončí vo vode, ale nebojte sa, môže byť ešte spasený. Materiál, ktorý má byť vysušený umiestnite v plastovom vrecku plnom ryže. Predtým ho však musíte vysušiť ručne, ako je to len možné a všetky voľné súčasti, ako sú batérie, SIM a pamäťová karta, musia byť odstránené. Zariadenie nechajte v ryži najlepšie aspoň 24 hodín.
Osviežovač vzduchu
Pre diskrétnu domácu vôňu môžete zmiešať 50-100 gramov ryže s 10-20 kvapiek esenciálneho oleja v otvorenej nádobe. Avšak iba v malých priestoroch, ako napríklad toaleta a obnovíte vôňu premiešaním ryže.
Určí teplotu oleja
Ak chcete mať istotu, že olej na vyprážanie je dostatočne horúci, môžete doňho hodiť trochu ryže. Ak je príliš chladný, ryža spadne na dno. Ak má dobrú teplotu, zdvihne sa k povrchu a bude praskať.
Zabraňuje korózii
Ak dáte pracovné nástroje hore nohami do ryže, budú chránené proti korózii. Najmä s trvale vysokou vlhkosťou vzduchu sa odporúča toto skladovanie, pretože ryža absorbuje vlhkosť.
Tepelné vankúšiky
Ryžou plnené bavlnené vankúše sú ideálne lacné vykurovanie alebo tzv. teplé vankúšiky. Dokonca najrýchlejší spôsob je vyplňovanie ponožky ryžou. Pred použitím vykurovacej podložky ju zahrejte 30 sekúnd v mikrovlnnej rúre.
Vyčistí mlynček na kávu
Milovníci kávy ocenia aj tento nápad. Aj keď mlynčeky na kávu majú mnoho ťažko prístupných rohov, mali by byť čistené, pretože aj v kávových zrnách je zahrnutý olej, ktorý môže časom spôsobiť žltnutie. Ryžové zrná sú ideálne veľkosťou a silou na čistenie mlynčeka. Zomeľte ryžu namiesto kávových zŕn. Nasledujúce diely pekne vyčistíte kefou. Špice mlynčekov možno čistiť rovnako.
Pohlcuje pachy
niekoľko lyžíc dajte do misky a umiestnite do chladničky
Voda z ryže pomáha tiež
Je výborným prostriedkom na ošetrenie pleti – upokojuje ju, eliminuje pigmentové škvrny a aj akné. Vlasom dodá lesk.

Zástery a chňapky

Ak sa predsa len rozhodnete ryžu použiť v kuchyni, tak máme pre vás skvelých pomocníkov. Kuchynské zástery a chňapky, ku ktorým si môžte doladiť dokonca aj obrus a dekoračné obliečky..

Užitočné informácie:

Ako správne variť ryžu...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Najväčšia britská rodina privíta v poradí už 21. potomka...viac TU

Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR