Adriadekor.sk

Blog » Ako sa zbaviť žmolkov na oblečení

| Prečítané: 908x

Príjemné ráno prajem!

Žmolky prilepené k vášmu oblečeniu môžu pokaziť dojem z inak perfektne elegantného oblečenia, navyše ak je vaše oblečenie tmavej farby. Naučte sa ako sa zbaviť tohto chlpatého a nepríjemného problému v niekoľkých jednoduchých krokoch a vaše oblečenie bude za chvíľku vyzerať tak upravene ako má.

Ako žmolky vznikajú

Občas sa môže stať, že vo vrecku zabudnete papierovú vreckovku a nohavice alebo bundu hodíte do práčky. Neľakajte sa výsledného nadelenia, kúsky vreckovky jednoducho odstránite kefou. Žmolky môžu v práčke zanechať tiež uteráky, nekvalitné materiály oblečenia, umelé svetre alebo bavlnené a vlnené oblečenie. Tiež používanie režimu práčky na vysoké teploty môže byť problémom, rovnako ako vysoké otáčky pri žmýkaní. Samozrejme na nekvalitnom oblečení sa žmolky robia rýchlejšie..

Praktické rady ako sa ich zbaviť

1. použitie nožníc na nechty

Ak je na oblečení žmolkov malé množstvo, môžete sa ich zbaviť klasickými nožničkami na nechty. Žmolky stačí opatrne odstrihnúť. Dajte si ale pozor, aby ste neprestrihli látku. Táto metóda je vhodná vo chvíli, kedy je na oblečení žmolkov naozaj málo. Inak by vám asi odpadli ruky.

2. finta so žiletkou
Na odstránenie žmolkov môžete použiť aj klasickú žiletku alebo holiaci strojček. V tomto prípade je nutné, aby žiletka nebola nová, pretože nové žiletky sú veľmi ostré a mohlo by dôjsť k poškodeniu tkaniny. Postupujte tak, že si látku napnete a opatrne po nej prejdete žiletkou. Žmolky budú miznúť jedna báseň.
3. šmirgľový papier - dajte si pozor
Na odstránenie žmolkov môžete použiť aj šmirgľový papier. Je nutné zvoliť ten najjemnejší. Opäť stačí papierom po látke prechádzať. Táto metóda je vhodná pre hrubšie a pevnejšie látky.
4. proti žmolkom so silonkami
Ťažkosti so žmolkami môžu vyriešiť aj obyčajné silonky. Silonky zmotajte do guľôčky a trite s nimi o žmolky. Táto metóda pomáha odstraňovať žmolky predovšetkým z jemných tkanín. Ďalej sa dajú žmolky odstrániť šatovou kefou alebo kefou s lepiacou páskou. Týmito spôsobmi sa vám podarí odstrániť nielen žmolky, ale aj zvieracie chlpy.
5. žmolkovač a pracia guľa
Veľmi efektívnym spôsobom, ako sa zbaviť žmolkov, je aj použitie špeciálneho odžmolkovača. Ten existuje v rôznych podobách a kúpiť ho môžete aj za pár eur. Zaobstarať si tiež môžete špeciálnu loptičku proti žmolkom, ktorá sa vkladá priamo do bubna práčky.

Tip pre Vás

Keďže nesprávnym praním sa môžu vytvoriť žmolky aj na posteľnom prádle, tak zopár rád ako ich správne prať nájdete v našom Rannom kapučínku TU...Na našej stránke www.adriadekor.sk nájdete rôzne novinky posteľných obliečok...Jednou z nich sú aj posteľné obliečky Josephine s veľmi jemným fialkovo-modrým vzorom, ktorý pôsobí veľmi ukľudňujúco.

Užitočné informácie:

Ako využiť aviváž v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Pre niekoho odpad, pre iného poklad: 5 nápadov, ako dať veciam novú funkciu...viac TU

Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!

Adriana Regecová - ADRIADEKOR