Adriadekor.sk

Blog » Zubná pasta a jej využitie v domácnosti

| Prečítané: 2032x

Príjemné pondelkové ráno!

Zubná pasta vám môže v domácnosti pomôcť očistiť viac vecí ako len zuby. Pasta má však aj iné skvelé využitie. Môže byť užitočná v domácnosti viac, než by ste si dokázali predstaviť. Najvhodnejšie na použitie sú klasické biele fluoridové typy zubných pást, nie tie gélové. Na rozdiel od rôznych špecifických čistiacich prostriedkov ju má doma každý. A preto sa hodí poznať, čo všetko zvládne.

Odreniny z topánok
Drobné škrabance zahladíte zubou pastou nanesenou na mäkkú handričku. Jemne triete a výsledok sa dostaví. Potom neskôr stačí už len preboxovať a topánky sú ako nové.
Klávesy na klavíri
Biele klávesy často chytajú vďaka prachu a používaniu nepríjemne zažltnutý odtieň. Aj s ním si poradí zubná pasta. Do biela vie očistiť nielen zuby. 
Pripálená žehlička
Ak vám na žehličke ostala pripálená tkanina, použite zubnú pastu na odstránenie problému. Siahnite však po jemnej, neabrazívnej paste. To znamená, že sa treba vyhnúť takej, čo deklaruje rôzne guľôčky, piesok, či aktívne telieska. Stačí bežná obyčajná pasta. Aj tá najlacnejšia.
Strieborné povrchy
Lyžičky, ale aj znečistené nerezové predmety. To je presne cieľová skupina pre zubú pastu. Stačí natrieť, pomiesiť, zmyť a vyleštiť. Predmety dostanú svoj krásny stratený lesk späť.
Stopy vody
Ak vám ostali na dreve fľaky z vody, alebo čaju, tak zubnou pastou ich môžete veľmi efektívne dostať z nábytku. Po vyčistení je dobré aplikovať aj ochrannú vrstvu, aby voda do dreva nevsakovala.
Žiarivé šperky
Metóda čistenia pastou funguje na diamantové prstene, strieborné retiazky aj na šperky s nehrdzavejúcej ocele. Stačí starou kefkou na zuby s hráškom pasty vyšúchať daný kúsok a bude žiariť rovako, ako keď ste ho kúpili. Zubnú pastu však nepoužívajte na perly alebo rôzne kamene, mohli by ste ich poškodiť.
Rosenie zrkadla
Ak natriete bielou zubnou pastou zrkadlo a vyšúchate ho dosucha, zabránite tým jeho zaroseniu. Rovnakú procedúru môžete vyskúšať na potápačské či lyžiarske okuliare alebo ochranné okuliare používané pri práci s drevom, v praxi to určite oceníte.
Dokonalé steny
Pokiaľ vám v stene po klinci zostala malá dierka, skúste ju vyplniť zubnou pastou. Votrite ju do nerovnosti a uhlaďte. Pokiaľ je škára väčšia, radšej sa spoľahnite na bežné techniky, no na malé škrabance či odbité rohy funguje pasta priam skvele.
Odstráni škrabance na DVD a CD
Zistili ste, že sú na vašom obľúbenom cédečku škrabance a šmuhy? Pokiaľ nie sú hlboké, ľahko ich odstránite práve obyčajnou zubnou pastou. Naneste tenkú vrstvu na disk, jemne ryhu párkrát pretrite a potom disk opláchnite čistou vodou.
Štípance vás už trápiť nebudú
Ak vás poštípal komár a nemôžete sa prestať škrabať, máme pre vás prvú pomoc. Dokonca nebudete potrebovať ani krém z lekárne. Štípanec potrite trochou zubnej pasty a pocítite okamžitú úľavu.
Pevnejšie nechty
Nechty sú z podobného materiálu ako zuby, a preto aj im zložky pasty prospejú. Pri najbližšej manikúre si po použití odlakovača potrite nechty malým množstvom a uvidíte, že budú oveľa pevnejšie.
Herpes a hnisavé vyrážky
Vysušovacie vlastnosti zložiek zubnej pasty mnoho ľudí využíva ako prvú pomoc pri kožných galibách. Postihol vás herpes, či hnisavý vriedok na tvári? Na noc potrite povrch zubnou pastou a ráno uvidíte účinok. Nemalo by sa používať na veľké plochy.
Krása a kvalita - dva v jednom pre vašu kúpeľňu! Zloženie z mikrovlákna a úžasná savosť to sú uteráky Sereno...Stačí kliknuť na našu stránku www.adriadekor.sk a objednať.