Adriadekor.sk

Blog » Ranné kapučínko - Ako zabojovať s jarnou únavou

| Prečítané: 631x

Príjemné ráno prajem!

Príroda sa pomaly zobúdza zo zimného spánku, dni sa predlžujú, vo vzduchu cítiť jar a vy si prvé slnečné dni ani nevládzete užiť. Nie je to lenivosť, trpíte jarnou únavou, s ktorou väčšina z nás bojuje každý rok.

Nedostatok "Déčka"

Jarná únava je v podstate dôsledok nižšej tvorby vitamínu D kvôli nedostatku slnečného svetla. Jeho nižšia hladina spôsobuje oslabenie imunity a pocity únavy. Tu je zopár tipov, ako môžete tieto pocity poraziť.

Ako s ňou zabojovať 

1. Odľahčite sa
Keďže únavu spôsobuje aj nadmerne zaťažený tráviaci trakt, pokúste sa svoj jedálny lístok obohatiť o potraviny s nižším energetickým obsahom. Zaraďte viac ovocia a zeleniny, ktoré vám zároveň dodajú nevyhnutnú dávku vitamínov.
2. Pohyb a čerstvý vzduch
Aj keď máte po príchode z práce pocit, že okamžite zaspíte, premôžte sa. Cez týždeň si doprajte aspoň polhodinovú prechádzku v parku, cez víkend vytiahnite bicykel alebo turistické paličky.
3. Vyspite sa doružova
Aj keď vnútorne bojujete s vyššími nárokmi na spánok, doprajte telu to, čo si od vás pýta. Ak je to nevyhnutné, pokojne si vymedzte čas aj na poobednú siestu.
4. Tekutiny nadovšetko
Ak ste v zime toho počas dňa príliš nevypili, je čas to dobehnúť. Pokúste sa do seba dostať denne 2-3 litre vody v závislosti od vašich potrieb a hmotnosti. Vďačné vám budú nielen vaše obličky.
5. Zrelaxujte sa v saune
Z hľadiska posilnenia imunity, prečistenia pokožky a odplavenia toxínov pre seba nemôžete urobiť nič lepšie. Za pokus však stojí aj otužovanie v sprche striedaním teplej a chladnejšej vody.
6. Dobite si energiu slniečkom
Ako inak – slnkom a pobytom na čerstvom vzduchu. Práve slnečné lúče sa totiž starajú o tvorbu serotonínu, ktorý nám vyčarí lepšiu a usmiatu náladu. Svieži vzduch nasávajte aspoň častejším vetraním, prípadne pobytom v prírode.
7. Detoxikujte sa
Hodovanie v kombinácii s nedostatkom pohybu na nás zanechalo viditeľné stopy nielen v podobe nejakých kíl navyše. Telo je zvnútra doslova zaplavené toxínmi, ktoré nepochybne prispievajú k únavovému syndrómu. Nežiaducich látok sa najlepšie zbavíte bylinkovými čajmi zo žihľavy, mäty, šípok, či medovky. 
8. Nájdite si čas pre seba
Skladajte modely, vrhnite sa do záhradky, čítajte, debatujte s priateľmi, skrátka robte všetko to, čo vás vnútorne napĺňa. Vaša snaha o zdravú životosprávu a vyvážený životný štýl totiž bude mať zmysel len vtedy, ak budete mať upratané aj vo svojej hlave. A len vy viete, ako si tú svoju najlepšie prečistíte a vyvetráte.
Svoju náladu si môžte zlepšiť aj tým, že navštívite našu stárnku www.adriadekor.sk a objednáte si napríklad uteráky Dalia, plné dúhových farieb, ktoré rozjasnia vašu kúpeľňu a prinesú do nej veľa pozitívnej energie a trošku jari.

Užitočné informácie:

Vitamín D a všetko, čo o ňom potrebujete vedieť...viac TU

Čo nám ženám robí radosť:

Slavomír vyrába nádherné drevené postele s doživotnou zárukou...viac TU
Nech Vám naše RANNÉ KAPUČÍNKO chutí!
Adriana Regecová - ADRIADEKOR